Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Polski producent nawozów ADOB i grupa Nouryon podpisali umowę przedwstępną

Obrazek

Na mocy podpisanej właśnie przedwstępnej, warunkowej umowy globalny lider w dziedzinie chemii specjalistycznej, Nouryon, ma do końca roku nabyć udziały firmy ADOB.

Karol Pomeranek5 października 2022, 05:00

„Z niecierpliwością czekamy na powitanie pracowników i klientów ADOB”

Charlie Shaver, prezes i dyrektor generalny Nouryon uważa, że dodanie biznesu ADOB do portfolio Nouryon to dla tej drugiej strategiczna szansa.

Transakcja ta potwierdza nasze zaangażowanie w sprawy naszych klientów z branży rolniczej i spożywczej. Z niecierpliwością czekamy na powitanie pracowników i klientów ADOB w rodzinie Nouryon.

Larry Ryan, wiceprezes wykonawczy i prezes regionu Ameryka w Nouryon uważa, że dzięki silnemu naciskowi na technologię i innowacje obejmujące biodegradowalne mikroelementy, nawozy specjalistyczne i marki własne, możliwości ADOB są doskonałym uzupełnieniem istniejących możliwości Nouryon w zakresie odżywiania roślin.

Transakcja zostanie zakończona do końca 2022 roku 

Druga strona również nie kryje radości z przeprowadzonej właśnie transakcji. Zdaniem Adama Nawrockiego, właściciela i dyrektora  generalnego ADOB, to połączenie jest dla ADOB doskonałą szansą do wykorzystania dużej, globalnej organizacji, aby przejść do następnego etapu rozwoju firmy. 

– Cieszę się, na możliwość wsparcia połączonej firmy w jej działaniach w nadchodzących miesiącach – mówi Adam Nawrocki.

Jak podaje biuro prasowe ADOB, transakcja zostanie sfinalizowana z końcem 2022 roku, pod warunkiem uzyskania wymaganych zgód i spełnienia warunków zamknięcia. 

Adam Nawrocki, właściciel i dyrektor  generalny ADOB.

adob ADOB jest największym producentem nawozów dolistnych w Polsce i ich znaczącym eksporterem do ponad 80 krajów na świecie. W swojej ofercie posiada nawozy jedno- i wieloskładnikowe, płynne, krystaliczne oraz mikrogranulowane, przeznaczone do stosowania we wszystkich uprawach polowych, sadowniczych, warzywniczych oraz uprawach hydroponicznych. ADOB jest także światowym liderem w produkcji chelatów mikroelementowych, saletry wapniowej, azotanu magnezu oraz siarczanu magnezu. Firma zatrudnia ponad 400 pracowników, produkcja odbywa się w dwóch zakładach produkcyjnych: w Poznaniu i Wrocławiu – Złotnikach.

Nouryon jest globalnym liderem w dziedzinie chemii specjalistycznej. Rynki i konsumenci na całym świecie polegają na podstawowych produktach firmy przeznaczonych do codziennego użytku, takich jak: środki higieny osobistej, środki czystości, farby i powłoki, środki do produkcji rolnej i produkcji żywności, farmaceutyki oraz produkty budowlane. Nouryon działa w ponad 80 krajach na całym świecie oferując portfolio wiodących marek w swoich branżach. nouryon

fot. ADOB, Nouryon


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)