Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych przystąpił do Polskiej Koalicji Biopaliw i Pasz Białkowych

Obrazek
Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych oficjalnie przystąpił do Polskiej Koalicji Biopaliw i Pasz Białkowych. Tym samym jest to już kolejna organizacja rolnicza, która formalnie dołączyła do grona koalicjantów, dzięki czemu biopaliwowy alians współtworzy już 12 związków i stowarzyszeń branżowych reprezentujących wszystkie ogniwa łańcucha produkcyjnego biopaliw w Polsce.
Bartłomiej Czekała11 marca 2023, 15:44
Zadowolenia z faktu przystąpienia PZPRZ do PKBiRP nie ukrywa jej przewodniczący Zygmunt Gzyra.

- Dołączenie Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych do Polskiej Koalicji Biopaliw i Pasz Białkowych jest dla mnie szczególnym powodem do satysfakcji, ponieważ istotnie poszerzyła się dzięki temu reprezentatywność głosu Koalicji z perspektywy kluczowego dla branży ogniwa, jakim są producenci rolni. Istotą biopaliw, tak jak większości sektorów rolnospożywczych, jest bowiem oparcie na lokalnie dostępnych surowcach, więc ten głos i to wsparcie ze strony PZPRZ jest dla nas tym bardziej cenne i ważne. Nasza biopaliwowa rodzina ponownie się powiększyła, co jest wyraźnym sygnałem, że branża odgrywa bardzo istotną rolę dla rodzimej gospodarki i rolnictwa – powiedział Zygmunt Gzyra, który jest także Prezesem Krajowej Izby Biopaliw.

Również prezes Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych Stanisław Kacperczyk widzi głęboki sens przystąpienia PZPRZ do Koalicji.

- Dołączenie PZPRZ na zasadzie oficjalnego przystąpienia do Koalicji to tylko czysta formalizacja naszego wsparcia dla branży biopaliw, jakiego zrzeszeni w naszym Związku producenci zbóż udzielają branży i samej Koalicji od lat. Nasze przystąpienie zbiega się z trwającymi pracami w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi nad wdrożeniem benzyny E10, co byłoby milowym krokiem dla krajowego rynku bioetanolu umożliwiając zagospodarowanie na ten cel co najmniej 0,5 mln ton zbóż. Wierzymy, że w Koalicji nasz głos w tej sprawie będzie mocniejszy i bardziej dostrzegalny – mówił Stanisław Kacperczyk.

oprac. bcz


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)