Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Procam rozstrzygnął konkurs

09.11.2018

Drukuj

Procam rozstrzygnął konkurs

Artykuł dostępny

Gry agronomiczne w ramach Instytutu Praktycznej Agronomii to seria konkursów, podczas których uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu agronomii. Powodzenie w konkursach opierało się nie tylko na samej wiedzy, ale także na uważnym wsłuchiwaniu się w wykłady prowadzone przez doradców Procam. Eliminacje polegały m.in. na wyliczaniu dawek nawozowych, środków ochrony roślin oraz diagnozowaniu chorób i szkodników w rzepaku, zbożach, buraku cukrowym, gatunkach bobowatych i kukurydzy. W finale wzięło udział 16 uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów podczas zimowych konferencji. Na rozgrzewkę przed finałem można było sprawdzić się w rozpoznawaniu chwastów, szkodników czy chorób. Eksponaty roślin i owadów zostały w tym celu specjalnie przygotowane, a zdiagnozowanie konkretnego agrofaga nie zawsze okazywało się sprawą prostą.

r e k l a m aFinał składał się z dwóch tur po 10 pytań: pierwsza to pytania testowe do wszystkich. do drugiej – finałowej – zakwalifikowało się 4 uczestników. A o co pytali doradcy grupy technicznej Procam? O minimalne temperatury stosowania konkretnych substancji czynnych, np. trineksapaku etylu, zapotrzebowania rzepaku na siarkę do wyprodukowania 1 t nasion czy o choroby płodozmianowe w rzepaku.

Zwycięzcą został Bartłomiej Łobocki z woj. kujawsko-pomorskiego, a wysokiego poziomu wiedzy gratulowali m.in. prezes Procam Michał Ciszak oraz dr Dariusz Wyczling, dyrektor działu sprzedaży i agronomii. Finał odbył się 6 listopada w miejscowości Łask w woj. łódzkim.

Polecany artykuł

Nowe rejestracje zbóż ozimychjd, fot. Daleszyński

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii