Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Przemysław Urbaniak: Mapa zasobności gleby pomoże rolnikowi wejść w rolnictwo węglowe

Zmiany prawa w Unii Europejskiej nakładają obowiązek m.in. ograniczania stosowania nawozów i środków ochrony, więc o kondycję roślin trzeba zadbać inaczej. O aktualnych rozwiązaniach i metodach ochrony gleby i roślin podczas sesji Uprawa i Technika I na VII Forum Rolników i Agrobiznesu mówił Przemysław Urbaniak z firmy Syngenta.

Aneta Lewandowska11 grudnia 2022, 14:00

Redaktor Jacek Daleszyński, nawiązując do rolnictwa węglowego, zapytał naszego gościa o narzędzia pomocne w spełnieniu wymogów, które na rolników nakłada UE.

Ekspert Syngenta zaznaczył, że jako producent chcą pomóc rolnikom w tym zadaniu, dostarczając coraz lepsze odmiany roślin a także narzędzia, takie jak rozwiązania cyfrowe Interra Scan do pobierania i badania próbek gleby, która umożliwi rolnikom podejmowanie bardziej świadomych decyzji w zarządzaniu glebą i uprawami na podstawie map zasobności gleby.

Zobacz cały wywiad z Przemysławem Urbaniakiem!Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)