Reklama zniknie za 11 sekund

Równowaga w rolnictwie

Obrazek

Czy rolnictwo zrównoważone, to tylko ochrona środowiska? Co kryje się za tym terminem?

Tomasz Czubiński22 maja 2016, 14:57

Od niedawna wdrażany jest w Polsce system „rolnictwo zrównoważone”. Jednak nie jest to tylko ochrona środowiska. Jest to też ochrona pracy i dochodów rolników. A przede wszystkim jest to dalekosiężne działanie, którego efekty widoczne będą po wielu latach. Jednym z wyników będzie zmiana wizerunku rolnika w oczach konsumentów i sąsiadów spoza branży rolnej. Najwięcej gospodarstw pilotażowych systemu rolnictwa zrównoważonego jest położonych w woj. pomorskim. Nic wiec dziwnego, że w czasie realizacji programu regionalnego odwiedziliśmy także jedno z takich gospodarstw - Wiktora Wojtasia z Dąbrówki. Więcej o rolnictwie zrównoważonym w czerwowym wydaniu „top agrar Polska”.
tczPicture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)