Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Rynek zbóż: ceny skupu mogą jeszcze spaść

Jak informują skupujący wciąż sporo ziarna znajduje się u rolników lub w magazynach firm handlowych. Dlatego też ceny skupu zbóż mogą jeszcze spadać.

Jacek Daleszyński22 marca 2019, 11:45
Zacznę od dobrej strony całej sytuacji – zadowoleni są producenci trzody, bo surowiec do produkcji paszy stał się ostatnio tańszy (nieco mniej jednak w porównaniu do pszenżyta potaniał jęczmień, który wciąż ma stosunkowo wysokie stawki), a poza tym cena tucznika wzrosła dzięki ostatniej podwyżce cen żywca wieprzowego w Niemczech.

Rolnicy, którzy wciąż trzymają ziarno mniej optymistycznie patrzą na sytuację rynkową. Nastroje są takie, że wielu liczyło na umocnienie się cen po wzrostach mających miejsce pod koniec ubiegłego roku. Sami handlowcy przyznają, że stawki bliskie 900 zł/t pszenicy konsumpcyjnej były bardzo realne. Zniesmaczeni obecnym poziomem cen rolnicy są lekko mówiąc niechętni do pozbywania się ziarna. Obecne stawki nie są przez nich akceptowane.

Pozostało 83 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ