Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Rynek zbóż: wymarznięcia wciąż realne, ceny nadal zamrożone

11.03.2018

Drukuj

Rynek zbóż: wymarznięcia wciąż realne, ceny nadal zamrożone

Artykuł płatny

Jakby na przekór temu, czego oczekują rolnicy zachowuje się nasz rodzimy rynek zbóż. Sytuacja taka trwa już od wielu tygodni. Ceny zdają się być zamrożone na stałym poziomie i tylko chwilowe, większe zapotrzebowanie skutkuje zwyżką stawek kupna, by po paru dniach powrócić do pierwotnego poziomu. Najczęściej jednak widać obniżki cen. Pisałem już o tym niejednokrotnie. Choć są one niewielkie to ich systematyczność jest powodem do zmartwień dla wielu rolników, którzy mają pełne magazyny.

Zmartwieniem mogą być nie tylko niskie stawki za zboże, ale także pogoda. Silne mrozy już za nami, ale przed nami wręcz wiosenna aura. Słoneczna pogoda z temperaturą do 15°C spowoduje rozhartowanie ozimin i ruszenie ich wegetacji. Zapowiadane kolejne ochłodzenie w następny weekend nie wróży dobrze przezimowaniu roślin. Po ostatnich bowiem mrozach nieoczekiwanie mówiło się o tym, że mimo bardzo niskich temperatur sporo ozimin jest w dobrej kondycji. Kolejnej fali mrozów jednak mogą one nie wytrzymać.

Przeczytaj cały artykuł w wersji premium
dla prenumeratorów.

Jeśli jesteś prenumeratorem, lub wykupiłeś dostęp do serwisu - ZALOGUJ SIĘ
Nie masz wykupionego dostępu wybierz jedną z opcji:

Pojedynczy artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Miesięczny dostęp
+ e-wydanie

19,90 zł

/ za miesiąc

Zamawiam

Dla prenumeratorów

0,00 zł

Zaloguj się

Mam już prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii