Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Sarzyna inwestuje w nowe produkty

Obrazek
Polski producent środków ochrony roślin, firma CIECH Sarzyna S.A., która jest kontynuatorem wieloletnich tradycji Organiki Sarzyny zapowiada wprowadzenie na nasz rynek nowych produktów, które mają być produkowane bądź formułowane w Polsce. Jest to realizacja jednego z celów spółki, jakim jest zwiększenie udziałów w krajowym rynku pestycydów.
Tomasz Czubiński22 września 2015, 10:42

Obecnie firma posiada trzy kluczowe marki: gama herbicydów opartych głównie o MCPA z rodziny Chwastox. Zaprawy oparte o karboksynę - z rodziny Sarox i od niedawna formułowany w Polsce herbicyd zawierający glifosat - Agrosar 360 SL. Ponadto w tym roku weszły na rynek nowe produkty - Harpun 500 SC (izoproturon - 500 g/l) i Opal 500 SC (chlorotoluron - 500 g/l) - środki do zwalczania miotły zbożowej (z grupy pochodnych mocznika) oraz herbicyd do zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej - Ambasador 75 WG (amidosulfuron - 750 g/l). Dzięki Sarzynie na rynku pojawił się ponownie stymulator oparty o wyciąg z pestek grejpfruta, który kilkanaście lat temu cieszył się popularnością zwłaszcza w ogrodnictwie do zwalczania chorób, nawet bakteryjnych. Nowy produkt nosi nazwę Grevitax.
Nowe produkty które pojawią zię na rynku w 2016 roku to fungicyd dla zbóż i rzepaku, graminicyd, herbicyd dla zbóż i herbicyd dla kukurydzy. Jednak to nie koniec nowości zapowiedzianych przez firmę CIECH Sarzyna. Mariusz Grelewicz (na zdjęciu) zapowiedział utworzenie nowych kategorii produktów skierowanych dla rolników. Pierwsza z nich przeznaczona jest do produkcji zwierzęcej. Będą to dodatki paszowe SorbiBuf CT (dla bydła mlecznego) oraz SorbiNat CT (uniwersalny dodatek dla różnych grup zwierząt).  Do tej grupy należeć będzie także środek do dezynfekcji - SorbiDex CT. Interesujące jest też wprowadzenie na rynek preparatu do neutralizacji mikotoksyn w paszy – SorbiTox CT. Druga kategoria produktów przeznaczonych do stosowania w rolnictwie to żywice epoksydowe z rodziny Epidian. Firma planuje skierowanie oferty tych produktów do stosowania w budynkach inwentarskich, np. do pokrywania stołów paszowych, cięgów komunikacyjnych czy stanowisk dla zwierząt. Według zapewnień firmy cechują się one odpornością na ścieranie i wnikanie substancji, np. z obornika co umożliwia ich stosowanie w branży rolniczej. tczPicture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)