Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Silniejsze uprawy polowe w technologii firmy Timac Agro

Obrazek

Aby pola uprawne dawały rolnikom jak najwięcej korzyści, wymagają właściwej do stanu środowiska agrotechniki, ochrony czy wsparcia nawozowego. W tym ostatnim elemencie specjalizuje się m.in. firma Timac Agro Polska, która cyklicznie wprowadza na rynek nowe produkty, czy rozszerza zakres zastosowania już istniejących.

Janusz Biernacki22 czerwca 2016, 14:32

W celu promocji firmy i jej oferty produktowej organizuje także corocznie wiele spotkań z rolnikami w różnych regionach kraju. Jedną z takich cyklicznych imprez jest tzw. „Panorama pól Timac Agro“, która odbyła się 21.06 w Śremie–Wójtostwie (woj. wielkopolskie). Na poletkach pokazowych kukurydzy, rzepaku, zbóż ozimych i jarych oraz buraków cukrowych Timac Agro zaprezentował różne kombinacje zastosowania swoich preparatów. Na kwaterze z kukurydzą wykorzystano m.in. nawóz startowy EuroFertil Top 35 NP (200 kg/ha), zawierający szybko działające wapno Mezocalc, kompleks biostymulujący Physio+ oraz fosfor w postaci Top-Phos, który zapobiega jego uwstecznianiu i ułatwia pobieranie składnika w środowisku kwaśnym i zasadowym. Mikroelementów dostarczył roślinom m.in. mikrogranulat startowy Physiostart podany w dawce 20 kg/ha. W formie przedsiewnego nawożenia azotowego wykorzystano natomiast produkt Sulfammo 30 N-Process w ilości 300 kg/ha, który w swym składzie ma także siarkę potrzebną do efektywnego wykorzystania N z nawozów mineralnych.
Ciekawymi produktami firmy, także wykorzystanymi w agrotechnice kukurydzy, są płynne nawozy Brio S (20 l/ha) i Brio P (20 l/ha). Pierwszy nawóz azotowo-siarkowy z dodatkiem substancji biostymulujących, drugi z kompleksem Phisio Pro, zwiększają skuteczność użycia r.s.m. Aby pobudzać rośliny do intensywnego rozwoju w technologii polowej wykorzystano także nawozy płynne Fertiactyl Starter oraz Fertiactyl Axis w dawkach po 3 l/ha. Pierwszy stymuluje rozwój systemu korzeniowego i poprawia dostępność składników pokarmowych z gleby, a drugi m.in. poprawia wydajność fotosyntezy, co przyczynia się do poprawy plonowania.
Większość własnych produktów eksperci Timac Agro zastosowali również na pozostałych uprawach, a prowadzona agrotechnika pokazała, że kondycja roślin była na optymalnym poziomie. W uprawie zbóż poprawiały one ponadto obsadę kłosów na m2 oraz ich dorodność.
W uprawie rzepaku nie zabrakło m.in. nowego produkty firmy, tj. PinKstart – mikrogranulowanego nawozu startowego z kompleksem Physio+. Poprawia on rozwój systemu korzeniowego, reguluje odczyn pH i zwiększa jesienią dostępność składników pokarmowych, potrzebnych wówczas do formowania elementów plonu tej uprawy.
biePicture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)