Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Tajemnicza plama na liściu, czyli kulisy pracy redakcji

Sezon ochrony liścia flagowego w pełni. Za chwilę trzeba będzie przystąpić do zabiegów ochrony kłosa zbóż. Ale czy na 100% dobraliśmy właściwy środek? Okazuje się, że objawy chorób mogą być bardzo mylące.

Tomasz Czubiński31 maja 2021, 15:55
Dokładne obejrzenie plamy na liściu czy zmiany w wyglądzie rośliny to połowa sukcesu w rozpoznaniu przyczyn i znalezieniu środka zaradczego. Czasem jednak objawy są niespecyficzne lub łudząco podobne do innych oznak. Ułatwieniem w rozpoznaniu chorób jest na pewno Atlas chorób roślin rolniczych dla praktyków. Zawiera on nie tylko objawy makroskopowe, widoczne gołym okiem oraz informacje z czym można chorobę pomylić, ale jest także uniwersalnym narzędziem diagnostycznym do analizy mikroskopowej.
 
Na filmie zdradzamy nieco tajemnic pracy redaktora „top agrar Polska”. Przybliżamy także szczegóły pracy z mikroskopem w analizie chorób roślin. Pokazujemy czym była tajemnicza plama. Zaskakujący wynik analizy pozwoli na właściwy dobór środka lub wzbogacenie mieszaniny o preparat na rozpoznanego sprawcę. Analiza wbrew pozorom jest bardzo prosta i w zasięgu każdego.
 
W redakcji „top agrar Polska” powstała seria Atlasów... dla praktyków. Stworzona przez praktyków dla praktyków. Pozwala nie tylko na rozpoznanie choroby, ale także na znalezienie sposobu jej zapobiegania czy zwalczania.

Atlas chorób dostępny jest na stronie www.agrarsklep.plPicture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)