Reklama zniknie za 11 sekund

Uciążliwe bobry i gęsi

Obrazek

Odszkodowanie za szkody wyrządzane w rolnictwie przez zwierzęta niebędące zwierzyną łowną lub gatunki chronione może być trudne do wyegzekwowania. 

Jacek Daleszyński24 października 2018, 10:11
Chodzi m.in. o bobry czy dzikie gęsi. Zwierzęta te choć niepozorne mogą wywołać poważne straty w uprawach. Coraz więcej rolników dotyka ten problem i niestety w wielu przypadkach musi on być przez nich zaakceptowany. O ile w przypadku szkód wyrządzonych przez bobry możliwe jest uzyskanie odszkodowania, to już w przypadku gęsi takiej możliwości niestety nie ma.

Wyżej wymienione gatunki to niejedyne mogące zagrażać uprawom. W grę wchodzą jeszcze inne wyrządzające szkody, jak ptaki krukowate, kormorany, czaple, łosie, jenoty czy wilki. Lista całkiem spora, a nie na wszystkie szkody znajdzie się rozwiązanie.

W listopadowym numerze „top agrar Polska ”prezentujemy przykłady rolników, których uprawy zostały uszkodzone przez bobry i dzikie gęsi. Zapraszamy do lektury.

jd, fot. Shuterstock


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)