Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Pogoda w weekend - czekają nas upały i burze z gradem

Obrazek

O upałach w kraju nie trzeba już nikogo uprzedzać, ale opady gradu mogą wyrządzić na polach duże straty. Jaka pogoda będzie w weekend? 

Janusz Biernacki13 sierpnia 2022, 11:37
Takie prognozy na najbliższe godziny przewidują krajowi synoptycy. Na północnym zachodzie ostrzeżenie obejmuje wysokie temperatury, a na południowym wschodzie kraju mogą wystąpić opady deszczu, którym towarzyszyć mogą także silne opady gradu (patrz mapa).

W sobotę, najlepsza pogoda będzie na północy i zachodzie kraju. Będzie bezchmurnie, w dzień, jak i w nocy, bez opadów i bardzo ciepło (nawet do 30 stopni C). W centrum i na południu pogoda będzie grosza - miejscami ma padać deszcz, a na południu prognozowane są też burze.

IMGW zapowiada, że od niedzieli możliwy jest przelotny deszcz i burze w całym kraju, upał nadal na zachodzie, ale w poniedziałek temperatury około 30°C wystąpią również w centrum oraz na południu Polski.
W związku z tym w rejonie północnym nasilą się skutki suszy rolniczej, a na południu kukurydza, słonecznik, ziemniaki, czy burak cukrowy mogą zostać uszkodzone przez grad. To również tereny nawiedzone przez skutki suszy, które nasilą się na uprawach uszkodzonych opadem gradu.
[bie]

Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy