Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

W Poświętnym już po raz 19.

19.06.2018

Drukuj

W Poświętnym już po raz 19.

Artykuł dostępny

Dla rolników impreza jest okazją do zapoznania się nowymi odmianami roślin uprawnych. W tym roku na niemal 20 ha powierzchni przygotowano 800 poletek, na których zaprezentowano nowoczesne technologie uprawy, działania środków ochrony roślin oraz nawozów. Zwiedzający mogli się przyjrzeć 18 odmianom ziemniaka, 15 odmianom buraka cukrowego, 64 odmianom rzepaku ozimego, 39 odmianom roślin bobowatych, 40 odmianom pszenicy ozimej, 23 odmianom jęczmienia i 84 odmianom kukurydzy. Podczas zwiedzania poletek można było porozmawiać z przedstawicielami firm hodowlanych, producentów nawozów i środków ochrony roślin. Często padające pytania dotyczyły doboru odmian tolerujących warunki stresowe, jak niedobór wody czy dostosowania ochrony herbicydowej do specyficznych warunków panujących tej wiosny. Zainteresowanie budziły też mieszanki poplonowe złożone z gatunków, które szybko rosną nawet w warunkach ograniczonej wilgotności gleby, co często ma miejsce w okresie ich wysiewu.

r e k l a m aMazowieckie Dni Rolnictwa to nie tylko pola doświadczalne i odmianowe. To także wystawa ciągników, maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolnej, prezentacja nowych środków do produkcji zwierzęcej, Mazowiecka Wystawa Zwierząt Hodowlanych (klacze oraz bydło) i XXIII Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

Wszystkich przybyłych na imprezę gości przywitał dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Sławomir Piotrowski wraz z przedstawicielami lokalnych władz, ministerstwa rolnictwa i organizacji rolniczych.

Polecany artykuł

Komisje nadal liczą straty w uprawachMazowieckie Dni Rolnictwa odbyły się w dniach 16–17 czerwca 2018 r.
Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia.

jd, fot. Daleszynski

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii