Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Warsztaty polowe na Opolszczyźnie: rzepak przed zbiorem i zabiegi Corteva

Początek lata, jeszcze zanim zaczną się żniwa, to dla rolników czas szkoleń, warsztatów polowych i wystaw rolniczych.

27 czerwca 2021, 13:11
W tym czasie można zasięgnąć informacji, które przydają się do zwiększenia wydajności w gospodarstwie. Odwiedziliśmy z kamerą warsztaty polowe na plantacji rzepaku u Rafała Gawlicy w Żużeli w powiecie Krapkowickim na Opolszczyźnie. Rolnicy zwiedzali plantację obsianą 4-go września ośmioma średnio wczesnymi i późnymi mieszańcowymi odmianami Pioneer.
 
Wegetacja rzepaku była na Opolszczyźnie opóźniona o ponad dwa tygodnie, ale wygląda na to, że dojrzewanie przyspieszyło i teraz plantacje wyglądają tak, jak powinny o tej porze roku. Teraz rośliny nalewają nasiona. Zapowiadają się bardzo dobre plony, ale nie wiadomo, czy pogoda nie spłata figla. W obecnych warunkach jak na razie rośliny dojrzeją równomiernie.
 

dr Mariusz Drożdż


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)