Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

V Forum Rolników i Agrobiznesu: Wywiad z ekspertem od zwalczania chwastów

Podczas 5-tego Forum Rolników i Agrobiznesu dr Łukasz Sobiech z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu mówił o problemie zwalczania chwastów w sytuacji coraz krótszej listy herbicydowych substancji aktywnych i zbliżającego się ograniczenia zużycia środków ochrony roślin o połowę.

Tomasz Czubiński30 listopada 2020, 12:06
Choć jeszcze nie wiemy, czy redukcja stosowania chemii w rolnictwie dotknie nas w takim samym stopniu jak kolegów z Holandii czy Niemiec, to niewątpliwie wymagania UE spowodują, że kolejne substancje zaczną znikać, choćby z tego powodu, że nie będą bronione przez firmy fitofarmaceutyczne.

Mamy coraz mniej substancji chwastobójczych. Dlatego do zwalczania roślin niepożądanych w rolnictwie trzeba podejść wieloczynnikowo. Mówimy o integrowaniu systemów uprawy i ochrony. W nich stosowanie środków chemicznych jest ostatecznością.

– Mówimy o zupełnie innym podejściu do kosztów, ponieważ w integrowaniu systemów ochrony trzeba wyjść od płodozmianu. Właściwy płodozmian zaburza nam trzymanie kosztów w ryzach - powiedział dr Łukasz Sobiech podczas wywiadu.

Zapraszam do wysłuchania całego wywiadu na naszym filmie!

tcz


Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)