Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

XX Dzień kukurydzy w Łosiowie. Jak radzić sobie w czasie suszy?

Od dwóch dekad kukurydza jest na Opolszczyzna jedną z głównych upraw. Stąd nic dziennego, że rolnicy tłumnie przyjeżdżają do Łosiowa  na dni kukurydzy organizowane przez tamtejszy Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

21 września 2019, 14:39
W tym roku organizatorzy Dni Kukurydzy zaprezentowali 86 odmian mieszańcowych różnych firm nasiennych na polach doświadczalnych w Janowie. Rolnicy mogli również wysłuchać wykładów na temat uprawy kukurydzy w warunkach suszowych.

O aktualnej sytuacji na polach mówią: Norbert Łopata – rolnik ze wsi Szczyty, Jerzy Malec – węgierska hodowla roślin Agroseeds, Tomasz Grzesik – Farmsaat AG, Elżbieta Łuczak - kierownik działu technologii rolniczej i doświadczalnictwa OODR w Łosiowie oraz prof. Stanisław Pietr – katedra ochrony roślin Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W ostatnich kilkunastu latach dokonał się ogromny postęp w hodowli kukurydzy: rośliny są bardziej odporne na suszę i lepiej plonują. Mimo to pogoda wciąż zaskakuje. Żniwa kukurydzane coraz bliżej, nie zabrakło więc rolników ani przedstawicieli firm oferujących nowe odmiany dostosowane do warunków klimatycznych.

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)