Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Zaprawione nasiona jak pestycydy?

Obrazek

Materiał siewny zaprawiony zaprawami nasiennymi powinien być traktowany jak wszystkie pestycydy – twierdzą amerykańscy ekolodzy i aktywiści środowiskowi.

Jacek Daleszyński27 maja 2016, 07:00

Narodowe Stowarzyszenie Producentów Pszenicy (ang. NAWG) w Stanach Zjednoczonych, rolnicy, sprzedawcy w sektorze rolniczym oraz Amerykańska Organizacja Ochrony Roślin (ACPA) jako koalicja wysunęły wniosek do sądu o interwencję w sprawie pozwu z 6 stycznia 2016 r. przeciwko Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA). Ten tyczy się uregulowania prawnego mającego sprawić, by nasiona zaprawiane środkami grzybo- lub owadobójczymi traktować jak normalne pestycydy. Oznaczałoby to, że materiał siewny przechodziłby rejestrację jak normalny środek ochrony roślin. EPA wnioskowała o odrzucenie tego pozwu, ale sąd nie przychylił się do prośby co zostało ogłoszone 13 maja 2016 r. Mimo tego koalicja zapowiada walkę w obronie aktualnego stanu prawnego i EPA.

jd, fot. DaleszyńskiPicture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)