Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Zmiana warty w Bayerze

Obrazek

Rada Nadzorcza Bayer AG powołała Rodrigo Santosa do zarządu firmy i na stanowisko prezesa Crop Science. Z dniem 1. Stycznia 2022 r. Santos zastąpi Liama Condona, który pracował w strukturach firmy Bayer ponad 30 lat. W ciągu ostatnich dziewięciu lat kierował i przekształcał dział Crop Science.

dr Maria Walerowska9 listopada 2021, 11:34
Liam Condon poinformowała Radę Nadzorczą, że w celu kontynuowania kariery zawodowej poza Bayerem, chce przyspieszyć datę zakończenia swojej umowy ze spółką z 31 grudnia 2023 r. na 31 grudnia 2021 r. Z kolei Santos jest obecnie dyrektorem operacyjnym działu Crop Science firmy Bayer i odpowiedzialny za globalne operacje handlowe w rolnictwie firmy.

- Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że Rodrigo Santos obejmie kierownictwo naszej działalności Crop Science, wnosząc do tej roli ponad 25-letnie doświadczenie w rolnictwie. Rodrigo Santos jest liderem bardzo zorientowanym na klienta, z dużym potencjałem wykonawczym i innowacyjnym – powiedział prof. dr Norbert Winkeljohann, przewodniczący rady nadzorczej Bayer AG. - Pion Crop Science jest wyjątkowo dobrze przygotowany do wyznaczania standardów branżowych w zakresie innowacji i zrównoważonego rozwoju. Teraz skupimy się na budowaniu na tym fundamencie w nadchodzących latach, aby w pełni wykorzystać znaczący potencjał tworzenia wartości – dodał Winkeljohann. 

Santos jest dyrektorem operacyjnym działu Crop Science firmy Bayer od czerwca 2021 r. Po przejęciu Monsanto w 2018 r. kierował działalnością Crop Science w Ameryce Łacińskiej. Pochodzący z Brazylii Santos spędził 23 lata w firmie zajmującej się sprzedażą, marketingiem, strategią i rozwojem biznesu w Brazylii, Stanach Zjednoczonych i Europie Wschodniej. Ukończył inżynierię rolniczą z tytułem Bachelor of Science w Escola Superior de Agricultura Luiz de Queiroz - ESALQ/USP oraz posiada tytuł Master of Business Administration na FGV/Ohio University.
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)