Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Żniwa 2019: Jak wygląda skup płodów rolnych?

Obrazek

Żniwa dobiegają końca, a ceny coraz bardziej rozczarowują rolników. Sprawdzamy, co się dzieje na rynku i w punktach skupu. W południowo-zachodniej Polsce nie ma dużego ruchu.

9 sierpnia 2019, 14:11
Zbiór jęczmienia ozimego na Opolszczyźnie już został zakończony i to z pozytywnym skutkiem.
- W tym roku plony kształtowały się na poziomie od 6-8 i nawet w niektórych przypadkach powyżej 8 ton z hektara. Jęczmień miał dosyć dobre wyrównanie, gęstość powyżej 60, czyli dobre parametry. Też ma wysokie białko, gdyż jest to jęczmień używany na cele paszowe – mówił Mieczysław Myśliwy, prezes grupy producentów rolnych „Beta” w Głubczycach.

Uprawa jęczmienia staje się coraz bardziej popularna, w związku z tym, że jest najmniej podatna na występujące okresowo susze. Może przez to zapewnić dobry plon, gwarantujący dochód rolnikom. A jak w tym roku wyglądają plony innych zbóż, w tym m.in. pszenicy?

Są problemy z wyrównaniem i gęstością. Ziarno jest drobne, niewykształcone. Często również porażone, w szczególności te plantacje pszenicy zbieranej, gdzie przed plonem była kukurydza. Tutaj rzeczywiście jest problem aktywności grzybów i fuzarium zrobiło swoje - relacjonuje Wojciech Bieszczad, dyr. Działu Zakupu Zbóż Goodmills Polska.

Czy brak podaży na rynek będzie skutkował wzrostem cen? ZOBACZ CAŁY FILM!


Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)