Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Żniwne pogotowie cenowe: ceny raczej stabilne

Obrazek

Od poniedziałku rozpoczęliśmy nasze „Żniwne pogotowie cenowe”. Specjalnie dla Was będziemy zbierać informacje ze skupów zbóż trzy razy w tygodniu przez dwa miesiące.

5 lipca 2018, 06:33
Wszystko po to, abyście mieli najnowsze informacje o cenach zbóż w skupach w Waszej okolicy. Najnowsze ceny znajdziecie na naszym portalu topagrar.pl w zakładce „Rynki” w poniedziałek, środę i piątek. W te dni przygotujemy też komentarze rynkowe, a dodatkowo w piątek podsumujemy wszystko to, co działo się na krajowym rynku zbóż i nie tylko.

Jęczmień przede wszystkim!

Na rynku pojawia się coraz więcej jęczmienia ozimego ze zbiorów 2018 roku. Nabywców jest sporo, cena również jest wysoka. Ceny wahają się w graniach 550-660 zł/t. Problemem jest jednak gęstość hektolitrowa. Oferowana cena dotyczy bowiem gęstości 62 kg/hl, a średnia gęstość uzyskiwana na polach to 56-57 kg/hl. Osiągnięcie wymaganej gęstości może stanowić problem, bowiem warunki atmosferyczne nas nie rozpieszczają, aczkolwiek wszystko może się jeszcze zmienić.

Pozostałe zboża bez większych zmian

W skupach w ciągu ostatnich dwóch dni nie zauważyliśmy znacznych zmian. Zboża raczej utrzymywały swoje ceny. Stawki w nowych cennikach za ziarno ze zbiorów 2018 są porównywalne jak za ziarno z ubiegłorocznych plonów. Najwyższą cenę odnotowaliśmy w przypadku pszenicy konsumpcyjnej w województwie lubuskim.  Obowiązująca w jednym z tamtejszych skupów stawka na dzień dzisiejszy wynosi aż 800 zł/t netto ziarna o zawartości białka 14%. W porcie natomiast  jest to 750 zł/t netto ziarna o takich samych parametrach.

Z dnia na dzień przybywa „nowych” cenników
Z każdym dniem przybywa skupów, które posiadają już cenniki dla zbóż z tegorocznych zbiorów. Ceny są porównywalne jak za ziarno z 2017 roku, aczkolwiek mogą się one różnić maksymalnie o 10-20 zł. 

Średnie ceny zbóż z dzisiejszej sondy:
  • pszenica konsumpcyjna – 686 zł/t,
  • pszenica paszowa – 654 zł/t,
  • żyto konsumpcyjne – 543 zł/t,
  • pszenżyto – 588 zł/t,
  • jęczmień – 603 zł/t,
  • kukurydza sucha – 654 zł/t,
  • kukurydza mokra – 393 zł/t.

Będziemy Was informować na bieżąco! Więcej cen znajdziesz w pełnym zestawieniu cen skupu - sonda cenowa!

dm

Ważne Tematy