Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

15 mln zł od ARiMR na kredyty z linii CSK

Obrazek

Już 3. grudnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępni współpracującym z nią bankom dodatkowe 15 mln zł na dopłaty do udzielenia jeszcze w 2014 roku kredytów z częściową spłatą kapitału (CSK).

Bartłomiej Czekała2 grudnia 2014, 08:37

Jest to trzecia transza pieniędzy przekazanych bankom przez ARiMR w tym roku. Wcześniej w styczniu i lutym Agencja przekazała na dopłaty do tych kredytów 40 mln zł.

Przekazane pieniądze będą dostępne dla banków na platformie internetowej "Obsługa klientów on-line", przez co banki szybciej mogą uruchomić akcję kredytową i zarezerwować odpowiednią pulę środków dla rolników wnioskujących o kredyty z linii CSK.

Na liście banków, które udzielają kredytów z częściową spłatą kapitału dzięki wsparciu ARiMR są:

  • Bank Polskiej Spółdzielczości SA,
  • SGB-Bank SA,
  • Bank Gospodarki Żywnościowej SA,
  • ING Bank Śląski SA,
  • PEKAO SA.


Kredyty CSK, zostały po raz pierwszy wdrożone przez ARiMR pod koniec 2010 roku. Stały się one alternatywą dla już wcześniej wprowadzonych kredytów inwestycyjnych, w wypadku których Agencja płaci za kredytobiorców część  należnego bankom  oprocentowania. Nowy rodzaj kredytów (CSK) polega na tym, że Agencja spłaca za rolnika część kapitału zaciągniętego kredytu, a nie należnego bankowi oprocentowania.

Linia kredytowa CSK umożliwia Agencji spłatę za rolnika do 75 tysięcy złotych zaciągniętego kredytu, z tym że nie może to być więcej niż 35% całości otrzymanego kredytu. Tak obliczone wsparcie wypłacane jest w dwóch etapach. W pierwszym etapie rolnik otrzymuje - 75% kwoty pomocy po zrealizowaniu inwestycji, a pozostałe 25% dostaje na koniec okresu kredytowania w celu ostatecznej spłaty kredytu. Kredyty CSK można zaciągać na okres od 5 do 10 lat. bcz

Źródło: ARiMRPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)