Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

System Cemos od firmy Class daje konkretne oszczędności na paliwie. W których ciągnikach można go wykorzystać?

Seminaria uprawowe top agrar Polska 2023 już za nami. Partnerem tegorocznych seminariów uprawowych była firma Class Polska. Na naszych spotkaniach z rolnikami reprezentował ją Krzysztof Gomolla. Podczas wywiadu omówiliśmy kwestię innowacyjnych rozwiązań w ciągnikach i maszynach rolniczych. Firma Class Polska oferuje trzy rozwiązania, która wpłyną nie tylko na znaczne oszczędności w wykorzystaniu paliwa, ale również w przypadku nawozów czy materiału siewnego. Co oznacza system Cemos?

Patrycja BernatJan Beba19 stycznia 2023, 14:32

 Dzisiejsze nowoczesne rozwiązania w rolnictwie precyzyjnym, przyczyniają się nie tylko do zwiększenia wydajności, optymalizacji pracy maszyn, ale przede wszystkim wpływają na oszczędność paliwa, nawozów czy materiału siewnego.

Firma Class Polska w swojej ofercie ma trzy takie rozwiązania, które w połączeniu powodują spadek spalania, aż o 16,8% przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności pracy ciągnika.

— Sytuacja geopolityczna zmusza nas do szukania nowych rozwiązań, które sprawią, że paliwo będzie zużywane w mniejszej ilości. Podczas seminarium przedstawiłem trzy takie rozwiązania, które oferuje firma Class, w swoich ciągnikach. Pierwsze z nich to rozwiązanie nowego systemu jazdy automatycznej Cemis 1200, system wspomagania pracy operatora Cemos, a także przekładnia bezstopniowa Cmatic - mówi Krzysztof Gomolla. 

Na czym polegają te trzy rozwiązania w kontekście oszczędności? Jak wygląda to w praktyce? A także, z jakimi kosztami wiąże się doposażenie ciągników w system Cemos i do których jest dedykowany?


Obejrzyj nasz film!Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)