Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Tradycyjna parada świątecznych ciągników w Niemczech! [VIDEO]

Obrazek

To już trzecia ogólnoniemiecka akcja #EinFunkenHoffung, podczas której ulice miast i wsi naszych sąsiadów wypełniają się udekorowanymi przez świąteczne lampki ciągnikami. Parada niesie za sobą również bardzo ważny przekaz i zwraca uwagę na problemy, z jakimi musi mierzyć się rolnictwo.

Natalia Marciniak-MusiałPatrycja Bernat4 grudnia 2022, 18:00

Ciągniki udekorowane lampkami świątecznymi to ważne przesłanie

Ulicami miast i wsi u naszych zachodnich sąsiadów już po raz trzeci w ramach ogólnoniemieckiej akcji #EinFunkenHoffnung  rolnicy przejadą swoimi ciągnikami udekorowanymi świątecznymi lampkami.

Celem bożonarodzeniowej parady traktorów, oprócz symboliki Bożego narodzenia, jest również zwrócenie uwagi na problemy z jakimi muszą się mierzyć rolnicy każdego dnia. Dzięki temu też, ogólnoniemiecka kampania świąteczna cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co potwierdziły poprzednie edycje w latach 2020 i 2021. 

W tym roku większość przejazdów planowana jest jeszcze na soboty wypadające 10 i 17 grudnia 2022 roku. 

Parada ma dać rolnikom nadzieję, zwłaszcza że perspektywy na najbliższe miesiące nie są wesołe

Podczas zeszłorocznej akcji zbierano środki pieniężne, które trafiły do poszkodowanych w powodzi w dolinie Ahr. Była to jedna z największych klęsk żywiołowych w najnowszej historii Niemiec. Podczas powodzi zginęły aż 134 osoby.

Co roku odbywa się również inicjatywa „We make you shine”, którą rozpoczyna przejażdżka w Szpitalu Uniwersyteckim w Hamburgu. Dzięki temu dzieci przebywające w szpitalu na oddziale onkologicznym, mogą na chwilę oderwać się od codzienności, a świecące traktory to dla nich duża frajda.

W tym roku parada ma szczególne znaczenie dla rolników. Wielu z nich w ciągu ostatnich miesięcy zrezygnowała z działalności, a najbliższe perspektywy nie napawają optymizmem. 


Sprawdź jak wyglądało poprzednie edycje

W tym roku wiele osób nie może doczekać się tego niezwykłego Festiwalu Świateł 2022. Media społecznościowe (Facebook, Instagram i TikTok) zalewają zdjęcia i filmiki z poprzednich edycji po hasztagiem #einfunkenhope.

  

 

 

 

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał i Bernat Patrycja

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl

Fot. topagrar.comPicture of the author
Autor Artykułu:Natalia Marciniak-Musiał
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)