Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

AgroUnia chce podziału sieci Biedronka na mniejsze części, bo nie radzą sobie z oznaczaniem produktów

Obrazek

AgroUnia wystąpiła z wnioskiem do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o podział Biedronki na mniejsze części. Zdaniem rolników należących do tej organizacji sieć nie radzi sobie z prawidłowym oznaczaniem produktów, bo jest za duża.

Dominika Mulak4 czerwca 2020, 19:04
- Wystąpiliśmy do UOKiK z wnioskiem o podział sieci Biedronka na mniejsze części - poinformował lider AgroUnii Michał Kołodziejczak w programie Newsroom WP. - Skoro sieć nie jest w stanie dopilnować prawidłowego oznaczania produktów to znaczy, że jest za duża - argumentował.

Zdaniem Kołodziejczaka, jeśli pracownik popełnia tego typu błędy to znaczy, że ma za dużo pracy, a to z kolei świadczy o tym dana spółka nie radzi sobie z zarządzaniem sklepem.

Jak napisano na portalu www.wiadomoscihandlowe.pl, ogólnopolski ruch rolników wystąpił z wnioskiem o podział Biedronki już kilka miesięcy temu. Nadal jednak UOKiK nie podjął żadnej decyzji w tej sprawie, a nawet nie wyznaczył przedstawicielom AgroUnii terminu spotkania aby omówić tę kwestię.

AgroUnia od dawna walczy o prawidłowe oznaczanie kraju pochodzenia produktów w sklepach spożywczych. Zabiegają o to, aby sprowadzane do kraju warzywa i owoce nie były sprzedawane jako polskie. W ostatnim czasie na ich celowniku oprócz Biedronki znalazła się także sieć sklepów Kaufland i Netto. Im również zarzucają wprowadzanie klientów w błąd.

Źródło: www.wiadomoscihandlowe.pl
Fot. Biedronka


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)