Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

AgroUnia zawiesza protesty i oferuje pomóc uchodźcom – jaką?

Obrazek

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę odkładamy wszystkie protesty i manifestacje - mówi Michał Kołodziejczak z AgroUnii. Jego zdaniem obecnie w Polsce jest czas na mówienie jednym głosem i wszystkie konflikty powinny pójść na bok. Jednocześnie działacze AgroUnii zaoferowali pomoc dla ukraińskich uchodźców.

wk25 lutego 2022, 11:55

Podczas zorganizowanej przed ambasadą Federacji Rosyjskiej AgroUnia potępiła działania Rosji w Ukrainie. Jej zdaniem Moskwa jest teraz największym zagrożeniem dla wolnej Europy. Dlatego lider AgroUnii uważa, że trzeba jak najszybciej wprowadzić skuteczne sankcje wobec agresora, gdyż dotychczasowe nie spełniły swojej roli.

Unia Europejska i Zachód powinny zrobić wszystko, aby nie oddać ani jednego metra kwadratowego ziemi ukraińskiej. - Dziś w Polsce potrzebny jest jeden głos odnośnie tego, co się dzieje za wschodnią granicą. Wszystkie spory trzeba odłożyć na później, a siły polityczne muszą mówić jednym spójnym, wspólnym głosem. Odkładamy wszystkie działania strajkowe i manifestacyjnie. Nie chcemy, aby w Polsce był niepokoje i napięcia – mówił Michał Kołodziejczak.


Pomoc dla uchodźców

Jednocześnie wszyscy działacze AgroUnii są gotowi do pomocy ludności cywilnej m.in. w rozlokowaniu uchodźców oraz pomocy żywnościowej. - My jesteśmy od tego by żywić i bronić. Jesteśmy w stanie przekazać warzywa, owoce – to wszystko co produkujemy. Ja sam dziś jestem w stanie przyjąć osobiście, jako Michał Kołodziejczak, pierwszą rodzinę uchodźców, która będzie potrzebowała pomocy i przyjedzie z Ukrainy do Polski. Wiem, że inni działacze AgroUnii też są do tego gotowi. Jesteśmy w stanie pomoc przy rozlokowywaniu tej ludności, w gminach i powiatach. A jeżeli będzie taka potrzeba jesteśmy w stanie kogoś przewieźć – zadeklarował Michał Kołodziejczak.

Lider AgroUnii skrytykował działania nieuczciwych firm, które chcą zarobić na obecnej sytuacji. Nawiązał tu do sytuacji z wczoraj, gdy pokazał na swoim profilu w mediach społecznościowych, stację benzynową, która sprzedawała paliwo za 10 zł za litr. Jego zdaniem takie działania to zwykła dywersja.


wk

fot. FB AgroUnia

 


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)