Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Anna Gembicka nowym Sekretarzem Stanu w MRiRW

Obrazek

Dwa tygodnie po rozpoczęciu urzędowania Grzegorza Pudy na stanowisku ministra rolnictwa mamy kolejne zmiany kadrowe w kierownictwie resortu. Po odwołaniu ministra Ardanowskiego z funkcji wiceministra zrezygnował Jan Białkowski. Jego miejsce zajęła dziś Anna Gembicka.

Bartłomiej Czekała20 października 2020, 20:00
Anna Gembicka przeszła do MRiRW z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, gdzie Od 17 stycznia 2020 r. do 19 października 2020 r również była Sekretarzem Stanu. W obecnej kadencji Sejmu uzyskała mandat poselski z list Prawa i Sprawiedliwości.  W poprzedniej kadencji od 4 czerwca 2019 r. do 28 października 2019 r. pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Nowa wiceminister rolnictwa ma 29 lat i pochodzi z Włocławka. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Była Sekretarzem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, a wcześniej jego doradcą w Gabinecie Politycznym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwie Rozwoju. Pełniła także funkcję Pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju. W tym czasie zajmowała się tematyką zrównoważonego rozwoju, wsparcia dla miast małych i średnich oraz obszarów wiejskich, ze szczególnym uwzględnieniem Kół Gospodyń Wiejskich, a także zagadnieniami związanymi ze wsparciem rozwoju III sektora i społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Jak informuje portal wpolityce.pl, Gembicka będzie kierowała pracami Departamentu:
  • Jakości Żywności i Bezpieczeństwa Produkcji Roślinnej;
  • Klimatu i Środowiska;
  • Przetwórstwa Rynków Rolnych;
  • Oświaty i Polityki Społecznej Wsi
oraz będzie sprawowała nadzór nad m.in. Centralnym Ośrodkiem Badania Odmian Roślin Uprawnych i Inspekcją Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych, Państwową Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz nad częścią Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.


Źródło. MRiRW, wpolityce.pl

Fot. MRiRW


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)