Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ardanowski: część zakładów i rolników lekceważy wytyczne ws. koronawirusa

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zaapelował o przestrzeganie wytycznych GIS ws. koronawirusa. Zrobił to, ponieważ kontrole policji i sanepidy wykazały, że niektórzy rolnicy i zakłady przetwórcze nie respektują zasad ograniczających możliwość przenoszenia wirusa między pracownikami. 

Kamila Szałaj10 sierpnia 2020, 10:07
W ostatnich tygodniach koronawirus pojawił się w zakładach przetwórczych oraz gospodarstwach rolnych zatrudniających pracowników z zagranicy. Jednocześnie do ministerstwa rolnictwa dotarły sygnały, że część przetwórni i rolników lekceważy zasady bezpieczeństwa.

- Niektóre zakłady przetwórcze nie respektują zasad organizacji pracy, która minimalizowałyby możliwość przenoszenia wirusa między pracownikami. Także w gospodarstwach rolnych kontrole przeprowadzane przez policję i inspekcję sanitarną wskazują na poważne niedociągnięcia - zaznacza Ardanowski.

Wśród nich minister wymienił: nielegalne zatrudnianie pracowników, nieprzestrzeganie zasady, że mogą przebywać oni w okresie kwarantanny wyłącznie na terenie gospodarstwa (z zachowaniem możliwości docierania do wszystkich pól będących składnikami gospodarstwa), kontaktowanie się przez pracowników z okolicznymi mieszkańcami, ale także złe warunki bytowe zatrudnionych osób.

- Takie praktyki nie mogą mieć miejsca - uważa szef resortu rolnictwa. Dlatego apeluje o rozwagę i odpowiedzialność. Przypomina też, że niewypełnianie nałożonych przepisów sanitarnych podlega karze.


oprac. ksz na podst. MRiRW, fot. Facebook/jkardanowski


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)