Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Onet: Ardanowski napisał do polityków – zdaniem rolników PIS zdradza wieś

Obrazek
Według portalu Onet.pl minister Ardanowski napisał list do polityków Prawa i Sprawiedliwości, w którym ostrzega o konsekwencjach wejścia w życie ustawy o ochronie praw zwierząt i wywoła poważne konsekwencje polityczne.
Dorota Kolasińska15 września 2020, 21:19
Jak donosi Onet.pl, który wyemitował w minionym tygodniu film „Krwawy biznes futerkowców” po którego emisji szybko przygotowano projekt noweli ustawy o ochronie praw zwierząt, dzisiaj wyciekł list, który Jan Krzysztof Ardanowski napisał do polityków Prawa i Sprawiedliwości. 

Jak podaje Onet.pl minister Ardanowski pisze w nim, że „wprowadzenie kontrowersyjnej ustawy krótko po wyborach, w których polska wieś przesądziła o wyborze Andrzeja Dudy na stanowisko prezydenta RP, a pół roku wcześniej o wygraniu wyborów parlamentarnych przez Zjednoczoną Prawicę wywoła bardzo poważne konsekwencje polityczne". Minister Ardanowski sprzeciwia się zmianom w ustawie o ochronie praw zwierząt, gdyż zna ich konsekwencje – zarówno wyborcze, jak i gospodarcze. 

Onet.pl przytacza słowa szefa resortu rolnictwa, które brzmią ostro: „zdaniem rolników PiS zdradza wieś, przestaje być jej obrońcą, a deklaracje składane przez najważniejszych polityków przed wyborami były tylko hasłami propagandowymi i elementem walki o elektorat wiejski. Straty wizerunkowe Prawa i Sprawiedliwości będą trwałe i bardzo trudne do odwrócenia, niemożliwe do zrekompensowania jakimikolwiek środkami przed następnymi wyborami”. Według portalu onet.pl minister Ardanowski powołuje się na dane, które mówią o tym, że „polska wieś przesądziła o wyborze Andrzeja Dudy na stanowisko prezydenta RP (81 proc. poparcia wśród rolników), a pół roku wcześniej o wygraniu wyborów parlamentarnych przez Zjednoczoną Prawicę (71 proc. poparcia wśród rolników) wywoła bardzo poważne konsekwencje polityczne".

Według ministra ustawa zawiera wiele nieścisłości i wymaga doprecyzowania. Ponadto, jak pisze onet.pl „psuje dotychczasowe przepisy, nakazuje policji chronić aktywistów przed właścicielami zwierząt, nie zawiera przepisów o obowiązkowym czipowaniu zwierząt, nie uwzględnia zaawansowanych prac w zakresie dobrostanu wszystkich gatunków zwierząt prowadzonych w Ministerstwie Rolnictwa”. 

Akurat dzisiaj na stronie MRiRW pojawiły się informacje prasowe dotyczące obowiązku czipowania zwierząt domowych oraz dobrostanu zwierząt gospodarskich. 

To jednak nie koniec, bowiem tuż po publikacji materiału na Onet.pl na Twitterze rozgorzała dyskusja. Artykuł udostępniło setki osób na Twitterze z tym samym hash tagiem #MuremZaArdanem – to w większości rolnicy, nie wszyscy z nich zawsze popierali PIS, o czym otwarcie mówią, ale wiedzą, że teraz każde słowo wsparcia dla ministra jest ważne. Został sam na placu boju. Na TT sypią się hash tagi, a tymczasem rolnicy zapowiadają jutro liczną obecność i mocne wsparcie dla ministra Ardanowskiego. 

oprac. dkol na podst. onet.pl
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)