Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Bank Credit Agricole ma nowego prezesa

Obrazek

Piotr Kwiatkowski został nowym prezesem banku Credit Agricole, a Bartłomiej Posnow wszedł w skład zarządu odpowiadając za zarządzanie ryzykiem. 

dr Piotr Łuczak3 listopada 2017, 13:12
Piotr Kwiatkowski został nowym prezesem banku Credit Agricole, a Bartłomiej Posnow wszedł w skład zarządu odpowiadając za zarządzanie ryzykiem. Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała obie kandydatury. Pozostały skład zarządu się nie zmienił.


Piotr Kwiatkowski jest od 10 lat związany jest z Credit Agricole. Od 2013 roku pełnił funkcję wiceprezesa odpowiadając m.in. za bankowość korporacyjną, i inwestycyjną, rynki kapitałowe oraz analizy makroekonomiczne. Na stanowisku prezesa zastąpił Romualda Szeligę, który z początkiem września wszedł do Rady Nadzorczej banku. 
Piotr Kwiatkowski jest doktorem nauk ekonomicznych warszawskiej SGH. W branży bankowej pracuje od ponad 20 lat, w swojej karierze był także dyrektorem biura kredytów w Banku Handlowym (dziś City Bank Handlowy), a także kierował m.in. departamentem finansowania strukturalnego i handlu oraz segmentem strategicznych klientów korporacyjnych w Pekao.


Nowym członkiem Zarządu został Bartłomiej Posnow, który będzie odpowiadał za obszar zarządzania ryzykiem. Ma on blisko 20-letnie doświadczenie w bankowości i doradztwie dla instytucji finansowych. 
Pozostały skład Zarządu banku Credit Agricole się nie zmienił, natomiast niektórzy jego członkowie odpowiadają teraz za nowe obszary. I wiceprezesem banku pozostaje Olivier Constantin, który bezpośrednio nadzoruje pion strategii i finansów. Richard Paret zajmuje się rozwojem sieci sprzedaży oraz kanałów dystrybucji. Jean Bernard-Mas tak jak dotychczas zarządza pionami IT, back office a także bezpieczeństwem informacji oraz cyfryzacją, a dodatkowo odpowiada obecnie za działalność pionu bankowości korporacyjnej. Beata Janczur zarządza obszarem HR, a Jędrzej Marciniak marketingiem, customer intelligence oraz rozwojem produktów bankowych. 


Credit Agricole jest liderem bankowości uniwersalnej we Francji, numerem 1 w zarządzaniu aktywami i największym bankiem-ubezpieczycielem w Europie, dysponującym oceną „A” wystawioną przez większość światowych agencji ratingowych. Swoją działalność rozwija w 52 krajach świata, gdzie obsługuje łącznie ponad 50 mln klientów. 
W Polsce Credit Agricole obecny jest od 2001 r. Oferuje kompleksowy wachlarz produktów finansowych i ubezpieczeniowych, dopasowanych do potrzeb klientów na każdym etapie ich życia: od 1 konta, karty debetowej, kart kredytowych, kont walutowych czy kredytów, przez oszczędności, po ubezpieczenie siebie i bliskich. Jednocześnie jest jednym z liderów na rynku consumer finance. 

Na podst. informacji banku opr. pł
Fot. firmowe


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)