Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Batalia o chlewnię

Budowa nowych chlewni to nie lada wyzwanie dla osób chcących hodować świnie. Poza obecną, kiepską koniunkturą dochodzą trudności z uzyskaniem pozwoleń na inwestycje oraz protesty społeczne mieszkańców. W styczniowym numerze „top świnie” piszemy o oburzeniu mieszkańców mających sąsiadować z takimi budynkami. Jakie mają obawy? Jakie są możliwe rozwiązania? Redakcja „top agrar Polska” uczestniczyła w jednej z rozpraw administracyjnych właśnie w takiej sprawie.

Anna Kurek3 grudnia 2015, 10:41

Barbara i Tomasz Rozińscy z Bełżyc  w pow. lubelskim planują zbudować chlewnię na ok. 740 loch. Hodowla ma być ukierunkowana na produkcję prosiąt do 12 tygodnia życia. Pomimo, że lokalizacja inwestycji – Wierzchowiska Stare, gm. Bełżyce – jest na terenie, gdzie plan zagospodarowania obejmuje budowę tego typu obiektów małżeństwo boryka się z problemami z uzyskaniem decyzji burmistrza Bełżyc.  Protestują mieszkańcy zarówno wsi, w której miałaby powstać chlewnia oraz okolicznych sołectw.  Podpisy pod sprzeciwami złożyło ok. 200 osób.

Zapraszamy do lektury styczniowego wydania „top świnie”. aku Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)