Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Bayer podbija stawkę za Monsanto

Obrazek

Oferta firmy Bayer wzrosła ze 122 do 125 dolarów za akcję firmy Monsanto. Jednocześnie firma Bayer składa zapewnienie dotyczące kwestii finansowych i regulacyjnych.

dr Maria Walerowska18 lipca 2016, 10:39

Oprócz niektórych zobowiązań dotyczących ewentualnie wymaganych regulacji, Bayer zaoferował 1,5 mld USD antymonopolowej opłaty, co ma potwierdzić chęć koncernu do pomyślnego sfinalizowania transakcji. 

W ostatnich kilku tygodniach toczyły się intensywne rozmowy kuluarowe między przedstawicielami obu koncernów. Po otrzymaniu dodatkowych informacji, w dniu 1 lipca, Bayer podniósł swoją ofertę gotówkową z 122 USD do 125 USD za akcję. W dniu 9 lipca przedłożony został zaktualizowany wniosek Monsanto.

Firma Bayer potwierdziła, że jej oferta zapewni bezpieczeństwo transakcji i nie byłaby uzależniona od warunku finansowania. Konsorcjalna umowa kredytowa dotycząca finansowania transakcji jest gotowa i przygotowana do podpisania przez pięć banków (BofA Merrill Lynch , Credit Suisse, Goldman Sachs, HSBC i JP Morgan). Niemiecki koncern jest przygotowany do uzyskania wszelkich niezbędnych zgód w określonych terminach ustalonych odpowiednio dla różnych obszarów geograficznych i portfolio produktów. Oprócz niektórych zobowiązań dotyczących ewentualnie wymaganych regulacji, Bayer zaoferował 1,5 mld USD antymonopolowej opłaty. Zmieniona oferta stanowi premię w wysokości 40 procent w stosunku do ceny akcji w dniu 9 maja 2016 r.

Źródło: Bayer

mwal

Fot. ŁuczakPicture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)