Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Echa Piątki dla zwierząt: Będą rekompensaty dla rolników?

Wicerzecznik prasowy PiS Radosław Fogiel zapewnia, że rolnicy poszkodowani wprowadzeniem w życie przepisów ustawy o ochronie zwierząt otrzymają rekompensaty finansowe. Będzie to jedno z pierwszych zadań nowego ministra rolnictwa. 

Dorota Kolasińska5 października 2020, 10:49
Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości na antenie radiowej Trójki zapewniał, że rolnicy, którzy zostaną poszkodowani wprowadzeniem w życie przepisów „Piątki dla zwierząt”, a więc noweli ustawy o ochronie praw zwierząt otrzymają rekompensaty. Ile dokładnie będą wynosić – tego jeszcze nie wiadomo, ale mają być podobno „adekwatne do poniesionych strat” – cokolwiek oznacza to dla polskiego rządu i podatnika, rolnicy i tak nie będą zadowoleni. Zamiast rekompensat woleliby po prostu wraz z rodzinami zajmować się dalej tym, czym się zajmują. Według Radosława Fogla jednym z pierwszych zadań nowego ministra rolnictwa Grzegorza Pudy, będzie rozmowa na temat rekompensat. 

W rozmowie uczestniczył także Andrzej Waśkodoradca prezydenta Andrzeja Dudy, który zapewniał, że prezydent uczestniczy w spotkaniach z organizacjami rolniczymi i zdaje sobie sprawę z tego, że ustawa spowoduje poważne skutki gospodarcze, ale również polityczne. Po raz kolejny, tym razem z ust doradcy padło stwierdzenie, że prezydent będzie się kierował „dobrem polskiego rolnictwa”. Jednak ostateczna decyzja nadal nie zapadła, a nad ustawą i zmianami nadal pracuje Senat. 

oprac. dkol na podst. polskieradio24.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)