Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Biedroń: rolnictwo potrzebuje konkretnych działań

Rolnictwo potrzebuje konkretnych działań. Konieczny jest dobry program retencji wody i przeciwdziałania suszy - mówił w Łowiczu kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń.

Kamila Szałaj25 maja 2020, 16:21
- Ziemia łowicka to ziemia dobrych gospodarzy, którzy umieją zarządzać tym, co daje natura. To Wasze produkty stają się najlepszymi ambasadorami naszego kraju – mówił w sobotę Biedroń. 

Zaznaczył, że brakuje wsparcia ze strony rządu, zwłaszcza teraz, w okresie suszy.

- Susza nie jest oczywiście nowością, lecz efektem wieloletnich zaniedbań i straszliwej polityki związanej ze zmianami klimatycznymi – powiedział.

Zdaniem Bierdonia potrzeba dobrej polityki dla rolnictwa, a z suszą należy walczyć konsekwentnie, nie tylko przed wyborami. 

- Konieczny jest dobry program retencji wody, którego celem będzie wspieranie rolników w zbieraniu wody i czyszczeniu studzien – powiedział Biedroń.

Zaznaczył, że jeśli chodzi o sektor spożywczy, potrzebne są realne działania.

- Produkty są coraz droższe, polski przemysł spożywczy upada, coraz więcej rzeczy trzeba importować. Apeluję o to, by zadbać o interesy polskich rolników. Obecnie jest 15 tysięcy firm branży spożywczej, które dzisiaj czeka upadłość, problemy finansowe, masowe zwolnienia. Ci przedsiębiorcy muszą być objęci wsparciem w ramach infrastruktury krytycznej, strategicznej dla państwa – przekonywał Biedroń.


Drożyzna prześcignęła 500 plus


Kandydat na prezydenta poruszył w Łowiczu kwestię rosnących cen żywności.

- Drożyzna to realny problem. Nie rozwiążemy go, jeśli rząd będzie przekazywał miliardy na propagandę TVP, a nie pomagał polskim rolnikom i producentom żywności. Prezydent powinien mieć odwagę przeciwstawić się swojemu prezesowi, swojemu środowisku politycznemu. Prezydent powinien dzisiaj mieć odwagę nie klękać przed biskupami. Powinien za to klęknąć to przed Wami i przeprosić za to, że w trudnym okresie, kiedy rosną ceny i rośnie bezrobocie, on zostawił Was samych sobie – mówił Biedroń.

W jego ocenie drożyzna prześcignęła 500 plus. 

- Jeśli państwo pomagałoby rolnikom, te ceny żywności byłyby niższe – ocenił Biedroń. 

ksz, fot. Lewica2019


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)