Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Biesiadowanie łączy narody

Obrazek

Minister Krzysztof Jurgiel wypił puchar piwa z przedstawicielami Ambasady Niemiec w Polsce oraz skosztował przysmaków z kilku krajów UE. Bo biesiadowanie łączy narody!

dr Piotr Łuczak13 grudnia 2015, 14:22

Tradycyjne smakołyki lokalnych kuchni, takie jak węgierski gulasz drobiowy, mini naleśniki rodem z Holandii, owocowy chleb ze Słowenii, sery z Francji, Cypru czy Szwajcarii, a na deser – sztrucla z Czech czy słodkie ciasto z Belgii,  tudzież soki, wina i inne wysokoprocentowe napitki – królowały dziś podczas wieczornej gali w Sali Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Te i wiele innych specjałów czekało na gości tradycyjnego spotkania bożonarodzeniowego, organizowanego przez służby rolne korpusu dyplomatycznego państw, akredytowanych w Polsce już od 2002 r. Spotkanie otworzył ambasador Holandii, wraz z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem i prof. Alojzym Szymańskim, rektorem SGGW. Poza ministrem rolnictwa nie pojawił się żaden nowy jego zastępca, nie licząc dr Zofii  Krzyżanowskiej, radcy generalnego MRiRW. Jurgiel podkreślił, że stawia na współpracę w ramach UE, by czynić ją silną.

Zdjęcia z wieczornej gali oraz kulinarnych dekoracji prezentujemy  poniżej. Na spotkanie zapraszały i przysmaki przygotowały następujące kraje: Austria, Cypr, Czechy, Dania, Francja, Węgry, Grecja, Niemcy, Holandia, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Flandria.

fot. Łuczak1 z 3
Minister Jurgiel, pracownicy niemieckiej ambasady i niemieckie piwo.

Minister Jurgiel, pracownicy niemieckiej ambasady i niemieckie piwo.

2 z 3
Szwajcarskie sery.

Szwajcarskie sery.

3 z 3
Kto się kogo złapał?

Kto się kogo złapał?

Picture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)