Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Biznes na borówkach i reklama na facebooku

Obrazek

Borówka amerykańska i inne owoce mogą być zbierane przez finalnego odbiorcę, który jeszcze za to zapłaci.

dr Piotr Łuczak6 października 2016, 15:19

W USA spotyka się i takie gospodarstwa, które umożliwiają konsumentom samodzielne zbieranie owoców lub warzyw. To tzw. „U-pick farms” . Można zbierać na nich borówki amerykańskie, truskawki, brzoskwinie, cytrusy, słodką kukurydzę i pomidory. Istnieje możliwość zbierania bardziej unikalnych produktów jak persymony, kasztany, karambole, czy awokado.

Rozrywka dla dzieci

Wycieczka na farmę typu U-pick stanowi rozrywkę dla całej rodziny. Wybierając owoce i warzywa najlepszej jakości, w szczycie ich dojrzałości, można cieszyć się również świeżym powietrzem i słońcem. Wiele korzyści płynie z samodzielnego zbierania darów ziemi – obcowania z naturą, wspierania lokalnej gospodarki, poznawania tamtejszych farmerów.  Dla dzieci wizyta w gospodarstwie stanowi świetną lekcję przyrody oraz zachętę do jedzenia warzyw i owoców.

Otwarte na sezon

Większość plantacji jest otwarta sezonowo. Należy mieć na uwadze, że warunki pogodowe i popyt ze strony odwiedzających determinuje podaż owoców i warzyw. Najlepiej przed wizytą zadzwonić bezpośrednio do gospodarstwa, żeby potwierdzić dostępność produktów, a także dni i godziny otwarcia.

Za zerwane owoce trzeba oczywiście zapłacić. O tym, ile i jak na tym wychodzą farmerzy, przeczytasz w najnowszym, listopadowym numerze „top agrar Polska”. Prenumerata? Kliknij tutaj.

Na podstawie artykułu K. Sznajder opr. płNewsletter rynkowy
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)