Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Bojkot rosyjskich i białoruskich produktów. Co znika z półek?

Obrazek

Sieci handlowe działające w Polsce zrywają współpracę z przedsiębiorstwami z Rosji i Białorusi. Wycofują ze sprzedaży produkty pochodzące z tych krajów, jak również deklarują wstrzymanie dalszych zamówień. Z półek Biedronki i innych sklepów zniknie sporo produktów. Jakich?

3 marca 2022, 17:07

W związku z podjętą decyzją sieci Biedronka, od 1 marca br., została zablokowana sprzedaż produktów rosyjskich i białoruskich oznaczonych m.in. kodami EAN zaczynającymi się od cyfr w zakresie 460-469 oraz 481. W praktyce oznacza to, że nie będzie już możliwy zakup m.in. rosyjskich wódek, takich jak Beluga, Russian Standard, czy Żurawie.

Jak informuje Biedronka, podobnie rzecz ma się z orzeszkami piniowymi pod marką własną BAKAD’OR, których produkcja zdominowana jest przez dostawców z Rosji. Nie wejdą również do oferty te produkty, które pierwotnie były zaplanowane w ramach akcji promocyjnych.

- Wspieramy nasze ukraińskie koleżanki i kolegów. Razem z organizacjami pomocowymi pomagamy uchodźcom wojennym przekazując produkty. Kolejnym krokiem solidarności z Ukrainą jest brak naszej zgody dla obecności rosyjskich i białoruskich produktów w ofercie Biedronki. Nawet jeśli było ich tylko kilkanaście, to uważamy, że tak należy teraz postąpić - mówi cytowany w komunikacie Maciej Łukowski, dyrektor działu zakupów i członek zarządu sieci Biedronka.

Jednocześnie sieć Biedronka razem z dostawcami dokonuje już przeglądu surowców, które stanowią składniki sprzedawanych w sieci produktów, "tak aby możliwie jak najszybciej usunąć z nich te produkowane w Rosji i Białorusi".

Więcej na ten temat oraz pełną listę sieci handlowych i e-sklepów, które wycofały produkty rosyjskie i białoruskie ze sprzedaży sprawdzisz na WiadomościHandlowe.pl

fot. mat. prasoweWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)