Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Boże Ciało 2023 - gdzie zrobimy zakupy w długi weekend?

Obrazek

Boże Ciało to dzień, który jest wolny od pracy, zamknięte są wtedy szkoły, urzędy, a także większość sklepów. Kiedy wypada Boże Ciało w 2023 roku? Gdzie zrobimy zakupy w długi weekend?

Zuzanna Ćwiklińska31 maja 2023, 10:13

Kiedy wypada Boże Ciało w 2023 roku? 

Boże Ciało to święto ruchome, ponieważ jest ono ściśle powiązane z Wielkanocą. Przypada zawsze 11 dni po Zielonych Świątkach i równo 60 dni po Wielkanocy. W tym roku święta wielkanocne obchodziliśmy 9-10 kwietnia. Na tej podstawie można obliczyć, że dzień Bożego Ciała wypadnie w czwartek 8 czerwca. Wiele osób decyduje się na urlop 9 czerwca, dzięki czemu mogą cieszyć się długim, czterodniowym weekendem. 

Czy sklepy są czynne w Boże Ciało? 

Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy. Zamknięte są wówczas szkoły i urzędy, a także większość sklepów. Tego dnia nie zrobimy więc zakupów w galeriach handlowych ani w supermarketach. W galeriach czynne będą tylko kina oraz restauracje czy kawiarnie i niektóre apteki. Nie oznacza to jednak, że 7 czerwca musimy zrobić zapasy na cały długi weekend!

Jakie sklepy będą czynne w Boże Ciało? 

W święto Bożego Ciała otwarte będą sklepy, które znajdują się na stacjach benzynowych. Tego dnia zakupy będziemy mogli zrobić także w części sklepów Żabka. Mieszkańcy wsi, którzy nie mają w okolicy placówki tej sieci handlowej, mogą liczyć na sklepiki lokalne. Mogą one być otwarte w święto, jednak tylko pod warunkiem, że za ladą stanie sam właściciel, warto się zatem wcześniej zorientować, w jakich godzinach prowadzona będzie sprzedaż - niewykluczone, że godziny otwarcia ulegną tego dnia zmianie. W Boże Ciało czynne będą także niektóre apteki. 

Czy w piątek po Bożym Ciele sklepy są otwarte? Czy 11 czerwca to niedziela handlowa? Więcej dowiesz się TUTAJ!


Źródło: Halowies.pl
Fot. envato.elements


Picture of the author
Autor Artykułu:Zuzanna Ćwiklińska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)