Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Bydło ostro tanieje!

Obrazek

Po zeszłotygodniowej delikatnej obniżce cen skupu bydła, nadszedł czas na bardzo konkretne zmiany w cennikach. Ubojnie obcięły stawki nawet o 1,10 zł/kg bydła w klasie R oraz 60 gr/kg za krowy. Niestety najprawdopodobniej to dopiero początek obniżek.

Aleksandra Galus8 lipca 2016, 13:02

Mniej więcej połowa ze sprawdzonych przez nas zakładów skupuje bydło po nowej - obniżonej cenie - redukcje stawek wynoszą od 10 groszy do nawet 1,10 zł/kg w przypadku byka w R klasie. Reszta ubojni w kraju pozostała jeszcze dzisiaj przy dotychczasowych cenach, ale zastrzegając, że od poniedziałku będzie obowiązywała nowa niższa cena.

Skąd te gwałtowne obniżki? Przede wszystkim, jak mówią przedstawiciele działów skupu - nikt nie chce kupować mięsa i zbyt jest bardzo słaby. Drugim czynnikiem są także wakacje, które także znacząco spowalniają tempo handlu. Jak długo potrwa tendencja zniżkowa - nie wiadomo, pewne jest, że póki co raczej na pewno nie ma co liczyć na podwyżki.
I choć jeszcze przed tygodniem otrzymywaliśmy zgłoszenia, że w niektórych regionach Polski zapotrzebowanie na krowy jest duże, to jednak teraz sytuacja jest zupełnie odwrotna. Szczególnie na Wschodzie Polski ubojnie mówią o nadmiarze krów w transportach.

Aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 12,80 zł netto/kg, a najniższa to 11,80 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 7,50 zł netto/kg, a minimalnie 6,20 zł netto/kgag

Sprawdź aktualne ceny skupu bydła w najnowszej sondzie cenowej!Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)