Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Carrefour wprowadza w swoich sklepach stoiska z lokalnymi produktami od rolników

Obrazek

Podczas, gdy w Brukseli trwają negocjacje dot. nowej Wspólnej Polityki Rolnej, której elementem jest strategia „Od pola do stołu”, pomysł na promowanie żywności produkowanej przez lokalnych rolników podchwyciła sieć Carrefour. W sklepach tej marki pojawiły się stoiska z produktami od rolników w promieniu 50 km od każdego ze sklepów.

Bartłomiej Czekała10 lipca 2020, 11:46
Sieć Carrefour poinformowała o uruchomieniu projektu o nazwie "Prosto z pola do 50 km", którego założeniem jest "skracanie łańcucha dostaw i rozwój bezpośredniej współpracy z lokalnymi rolnikami". W wybranych sklepach detalisty pojawiła się specjalna strefa z produktami pochodzącymi od małych, pobliskich gospodarstw rolnych.

Projekt zakłada współpracę z lokalnymi gospodarstwami rolnymi, których oferta sprzedawana będzie na specjalnie oznakowanych stoiskach w placówkach Carrefour. "Prosto z pola do 50 km" jest przykładem skracania łańcucha dostaw logistycznych, ponieważ oferta lokalnego producenta zastąpi asortyment zamawiany do tej pory z magazynu centralnego sieci.

- W Carrefour stawiamy na partnerskie relacje z dostawcami i oferujemy specjalne warunki współpracy z rolnikami. Realizując projekt „Prosto z pola do 50 km” nasza sieć nie tylko zapewnia klientom bezpośredni dostęp do produktów wysokiej jakości, ale również przyczynia się do rozwoju polskiego rolnictwa i lokalnej przedsiębiorczości. Dlatego zapraszamy rolników i grupy producentów do współpracy w ramach dostaw lokalnych bezpośrednio do naszych sklepów – mówi Marek Lipka, członek zarządu i dyrektor handlowy Carrefour Polska.

Więcej na wiadomoscihandlowe.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)