Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Debata ministrów rolnictwa Polski, Francji i Niemiec oraz komisarza rolnego UE

Obrazek

„Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa” - debata z udziałem komisarza oraz ministrów rolnictwa Polski, Francji i Niemiec na żywo – już w najbliższy piątek!

Dominika Mulak22 czerwca 2021, 20:30
Wyjątkowe spotkanie na szczycie najważniejszych osób decydujących o europejskim rolnictwie odbędzie się już w piątek w ramach Europejskiego Forum Rolnego, organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Podczas debaty z udziałem polityków odpowiadających za przyszły kształt Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027 ministrowie rolnictwa Francji, Niemiec i Polski przedstawią najważniejsze cele i perspektywy dla europejskiego rolnictwa wytyczone w Zielonym Ładzie. Dyskusja dotyczyć będzie najważniejszych wyzwań stojących przed polskim i europejskim rolnictwem. Nie możesz tego przegapić!

Zaproszenie do udziału w debacie pt. „Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa” przyjęli:

Janusz Wojciechowski – Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UE

Grzegorz Puda – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Polska)

Artur Balazs – Przewodniczący Kapituły Fundacji EFRWP, b. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Polska)

Julia Klöckner – Minister Wyżywienia i Rolnictwa (Niemcy)

Julien Denormandie – Minister Rolnictwa i Żywności (Francja)

Debatę poprowadzi Karol Bujoczek, redaktor naczelny „top agrar Polska”


W jaki sposób poszczególne kraje planują zmienić system wsparcia gospodarstw i w jakim kierunku idą najważniejsze zmiany I i II filarze WPR? Czy działania prośrodowiskowe, wprowadzane w ramach Zielonego Ładu, ograniczą produkcyjność europejskich rolników? W jaki sposób utrzymać konkurencyjność małych i średnich gospodarstw oraz wzmocnić ich pozycję na rynku w obliczu koncentrującego się przetwórstwa i handlu? Czy wprowadzając nowe założenia, Europa nie ryzykuje swojego bezpieczeństwa żywnościowego? Już w najbliższy piątek, 25 czerwca, o tych kwestiach będą dyskutować politycy z Francji, Niemiec i Polski – najważniejszych europejskich krajów rolniczych.

W najbliższych dniach zdecydują się losy i ostateczny kształt Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021 – 2027, wynegocjowany w ramach Trilogu – czyli porozumienia – pomiędzy Radą Ministrów UE, Parlamentem Europejskim oraz Komisją Europejską.

Nie możesz przegapić tego wydarzenia – już w najbliższy piątek, 25 czerwca, punktualnie o godz. 9:00! Transmisja online z debaty będzie prowadzona na stronie: www.forum-jasionka.pl/online a także na naszej stronie internetowej.

Dołącz na platformie ZOOM (dołączenie do ZOOM będzie możliwe na ok. 10 minut przed rozpoczęciem debaty).

Do udziału w inicjatywie realizowanej w ramach jednego z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej - Europejskiego Forum Rolniczego zapraszają: Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agro Promotion.Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)