Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ceny świń: Stabilizacja po polsku

Choć w Niemczech od dwóch tygodni obowiązuje niezmieniona cena tuczników – 1,5 euro/kg w klasie E, Polskie ubojnie na siłę chciały obniżyć stawki płacone rolnikom za tuczniki.

Jan Bromberek19 października 2017, 11:42
Tym razem powodem miała być mocniejsza złotówka, która jakoby uatrakcyjniała przywóz żywych zwierząt z Niemiec - tłumaczenie co najmniej pokrętne. Bo przy obecnych stawkach w Polsce na poziomie maksymalnie 5 zł/kg tucznika fermowego i 4,4 zł/kg żywca tucznika skupowego zakupu za Odrą nie mogą być intratne. 1,5 euro/kg w klasie E oznacza, że ubojnie w kraju musiały by płacić min. 6,35 zł/kg w klasie E lub ok. 5,1 zł/kg żywca. A tak nie płacą. Na dodatek z Niemiec docierają do nas informacje, że oficjalna cena VEZG jest tylko ceną na papierze.

Pozostało 46 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ