Ceny zbóż stabilne, ale…

Żniwa w kraju na finiszu. Tylko lokalnie na polach zobaczyć można łany zbóż (głównie pszenicy) i to w tych rejonach, gdzie od kilkunastu dni pogoda nie pozwala na ich zbiór.

r e k l a m a

Ustabilizowały się ceny skupu krajowego ziarna. W sondowanych przez naszą redakcję zakładach cenniki w porównaniu do minionego tygodnia nie uległy większym zmianom. Nadal można obserwować spore dysproporcje pomiędzy ceną pszenicy konsumpcyjnej i paszowej. Skupujący i rolnicy zgodnie podkreślają, że o parametry konsumpcyjne pszenicy niezwykle trudno. Najgorzej jest z zawartością białka, ponieważ tylko nieliczne partie ziarna osiągają wymagany poziom jego zawartości, czyli 12,5.

Pszenica konsumpcyjna, w zależności od parametrów i regionu kraju, osiąga obecnie ceny na poziomie 620-690 zł netto za tonę. Ziarno paszowe sprzedać można za 550 - 610 zł netto/t. Żyto konsumpcyjne i paszowe utrzymało ceny na poziomie 480-500 zł netto, choć są i takie podmioty, które skupują ten surowiec w cenie poniżej 400 zł netto/t.

Niemal identyczne są wszędzie ceny pszenżyta i jęczmienia, które wynoszą ok. 480-520 zł netto/t.

Żniwne pogotowie cenowe "top agrar Polska" - sprawdź ceny!

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii