Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Chciał wwieźć do Polski świnie bez wymaganych dokumentów

Obrazek

Na przejściu granicznym w Chyżnem zatrzymano kierowcę ciężarówki do kontroli. Mężczyzna próbował wwieźć do Polski trzodę chlewną bez wymaganych dokumentów.

Dominika Mulak7 maja 2021, 15:08
W piątek, 30 kwietnia, małopolscy inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli na przejściu granicznym w Chyżnem pojazd, w którym przewożone były zwierzęta ze Słowacji do Polski.

Niestety wewnątrz znajdowało się 10 świń, na które kierujący pojazdem nie posiadał żadnych dokumentów. Jak tłumaczył, zwierzęta zakupił na Słowacji do prywatnego użytku.

W pojeździe należącym do polskiego przewoźnika, transportowanych było także 17 owiec. Jednak w przypadku tych zwierząt kierowca okazał stosowne papiery.

Powiatowy Lekarz Weterynarii, którego wezwano na miejsce, podjął decyzję o niewpuszczaniu transportu do Polski. Co więcej, podczas kontroli okazało się również, że przedsiębiorca wykonywał międzynarodowy transport drogowy bez posiadania stosownej licencji.

– Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie zagrożone karą 12 000 złotych, kierowcę ukarano mandatem karnym – podaje WITD w Krakowie.

Źródło i fot.: www.krakow.witd.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)