Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Chciała sprzedać konia. Koń został, a pieniądze zniknęły z konta

Obrazek

35-latka chciała sprzedać konia. Kontrahent się znalazł, tylko zamiast sprzedaży konia kobietę oszukano. Mieszkanka powiatu suskiego została więc z koniem, ale bez swoich pieniędzy.

Michał Czubak13 kwietnia 2021, 10:00

Sprzedam konia, czyli jak oszukano 35-latkę

Kobieta, mieszkanka powiatu suskiego (woj. małopolskie), na jednym z serwisów internetowych wystawiła na sprzedaż swojego konia na portalu tematycznym. Ogłoszenie spotkało się z odzewem, tylko zamiast kupującego był oszust, który ogołocił kobietę z pieniędzy.

Osoba ta zaproponowała przeprowadzenie transakcji z dodatkowo doliczonym transportem zwierzęcia. W ramach finalizowania transakcji sprzedająca otrzymała na email wiadomość potwierdzeniem zlecenia przelewu na jej konto z kwotą za konia i jego transport.

35-latka przystała na tę propozycję.

Oszukana kobieta straciła 3,5 tys. zł

35-latka przelała na wskazane przez „kupującego” konto bankowe kwotę 1,5 zł za transport zwierzęcia, po czym otrzymała wiadomość z rzekomego banku, że pieniądze zostały już wysłane, ale przelew musi być dopełniony, gdy kobieta zapłaci dodatkowo 2 tys. zł tzw. „ubezpieczenia covidowego transportu”.

Również i te pieniądze przelała 35-latka.

W końcu oszukana kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. Straciła 3,5 tys. zł, ale pozostała z koniem. Sprawę oszustwa zgłosiła na Komisariacie Policji w Makowie Podhalańskim, który prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Policja prosi o zachowanie ostrożności

W czasach pandemii coraz więcej oszustw odbywa się właśnie poprzez sieć. Policja uczula wszystkich robiących zakupy online na serwisach aukcyjnych o zachowanie ostrożności, dzięki której można uchronić swoje oszczędności i nie paść ofiarą oszustów, jak nieszczęsna 35-latka z województwa małopolskiego.

Michał Czubak
Fot. PixabayPicture of the author
Autor Artykułu:Michał Czubak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)