Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Co nas czeka na Forum BIO_REACTION? Eksperymenty polowe i światowej sławy prelegenci

Obrazek

Już 15 czerwca czeka nas Międzynarodowe Forum Rolnictwa Regeneratywnego BIO_REACTION, którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Rolnictwa Terra Nostra. Zaprezentowane zostaną m.in. wyniki przeprowadzonych eksperymentów polowych, a także wystąpią światowej sławy prelegenci. Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni twórcy idei rolnictwa regeneratywnego ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Polski.

Patrycja Bernat6 czerwca 2023, 10:22
15 czerwca 2023 roku w Pierzchnie k/Kórnika odbędzie się I Międzynarodowe Forum Rolnictwa Regeneratywnego BIO_REACTION, organizowane przez Fundacje Rozwoju Rolnictwa Terra Nostra.

Wydarzenie to jest połączeniem konferencji z doświadczeniami polowymi. Będzie można wymienić się wiedzą teoretyczną i praktyczną pomiędzy producentami rolnymi, pasjonatami rolnictwa, a światem nauki i techniki.

– To wydarzenie, które będzie mówić tylko i wyłącznie o rolnictwie regeneratywnym. Będziemy mieli prelegentów ze Stanów Zjednoczonych, którzy byli i są prekursorami rolnictwa regeneratywnego. To oni jako pierwsi użyli tych haseł i zaczęli te praktyki wprowadzać nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Chcemy pokazać, że przez organizację takiego wydarzenia można dać rolnikom do myślenia, że to nie jest tylko idea, ale coś, co działa, coś konkretnego na przykładzie gospodarstw, które w ten sposób funkcjonują. Wydarzenie to jest również skierowane dla tych, którzy od rolników skupują — mówi Adam Baucza, Prezes Zarządu Terra Nostra.

W krawatach i w kaloszach

— Wyjdziemy na gospodarstwo rolne, aby pokazać te praktyki, trudno jest mówić o tym w sali hotelowej. My zapraszamy na gospodarstwo, na którym będzie można dotknąć, zobaczyć i niemalże poczuć zapachem rolnictwo regeneratywne. Tam czekają na nas już wcześniej przygotowane doświadczenia polowe, co prawda tegoroczne warunki nam nie sprzyjają, ale my się nie poddajmy, ani nasza gleba się nie poddaje tym bardziej — dodaje Katarzyna Jórga, Menadżer Projektów Terra Nostra.

— Nie chcemy koloryzować, pokażemy realia, że jest ryzyko i zagrożenia, z którymi trzeba się mierzyć od samego początku, tak aby rolnicy byli świadomi. Nie chcemy dawać gotowych rozwiązań, chcemy wymusić, aby rolnicy sami na własnych polach znaleźli najlepsze rozwiązanie, a my pokażemy im możliwości. Na tym wydarzeniu oprócz teorii, zobaczą praktykę — dodaje Adam Baucza.

Program wydarzenia

Czym jest rolnictwo regeneratywne? Jakie są niebezpieczeństwa z nim związane? Wszystko o dobrych i złych praktykach czeka na Państwa podczas Międzynarodowego Forum Rolnictwa Regeneratywnego. Zapis na wydarzenie jest darmowy – www.bioreaction.pl/zapisy
Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)