Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Co przyniesie ustawa o ziemi?

Obrazek

W najnowszym numerze „top agrar Polska” analizujemy temat uchwalonej pod koniec marca br. przez Sejm ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

dr Piotr Łuczak23 kwietnia 2016, 06:00

Uchwalona 31 marca br. przez Sejm ustawa o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, ma powstrzymać wykup ziemi przez cudzoziemców, tudzież „słupy” i spekulantów. I to już od 1 maja br., kiedy kończy się dwunastoletnie moratorium zatwierdzone dla Polski podczas negocjacji z UE.

Od chwili ogłoszenia projektu tego aktu w styczniu br. przez media przetoczyła się fala krytyki. W podobnym tonie przebiegało głosowanie nad ustawą w Sejmie. Niestety, niektóre poprawki, które wprowadziło na sam koniec PiS, zwłaszcza ta, która otwiera możliwość nabywania ziemi przez Kościoły, nie przysporzyła sympatyków rządowi. Co zatem uchwalono? Przepisy ustawy można podzielić na dwie grupy: obrót ziemią z ANR i prywatną. Szczegółowo o tym piszemy w najnowszym wydaniu „top agrar Polska”.

Fot. SierszeńskaPicture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)