Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

"Concordia jest sexy w ubezpieczeniach"

Obrazek

Dziesiąte już Dni Concordii przyciągnęły do Torunia przedstawicieli banków, firm i brokerów zajmujących się ubezpieczeniami, także w branży agro.

dr Piotr Łuczak17 czerwca 2016, 11:16

„Mamy dobre produkty, doskonałą likwidację szkód, dbamy o naszych klientów – po prostu Concordia w ubezpieczeniach jest sexy!” Po takim szczerym wyznaniu Michaela Loesche – członka zarządu – pękły pierwsze lody podczas dorocznego spotkania Concordii Ubezpieczenia z jej parterami biznesowymi. Na gali sprzedażowej, która tym razem odbyła się w Toruniu, współpracujące z Concordią firmy odebrały wyróżnienia i gratulacje za osiągnięte wyniki w sprzedaży ubezpieczeń.

Jacek Smolarek, prezes zarządu powiedział, że Concordia przygotowuje się do ofensywy rynkowej – chce zostać firmą z największym udziałem rynkowym w branży agro. Dlatego przebudowuje swą strukturę, przyjmuje nowe kadry, a od najbliższego poniedziałku przeprowadza się do nowej, większej siedziby w Poznaniu – niedaleko dotychczasowej na ul. Św. Michała.

Inwestycja na przyszłość

Michael Loesche – członek zarządu zaznaczył, że w związku ze złymi warunkami zimowania, Concordia wypłaciła 165 mln zł odszkodowań. Każdą wypłaconą – i podkreślmy – należną rolnikom złotówkę, firma traktuje jako inwestycję w przyszłość. Loesche uważa, że „za nasz poziom usług, za szybką likwidacją szkód, rolnicy odwdzięczą się zaufaniem i ponownie rozważą wykup ubezpieczeń w naszej firmie”.

Jacek Bielaczyk – członek zarządu, omówił sprzedaż produktową Concordii. Zaznaczył, że skutecznie przeprowadzone były kampanie sprzedażowe, np. „Spokojne wakacje”, Grunt to spokój”, czy „Stać cię na więcej”, prowadzone w minionych dwunastu miesiącach. Wszystkie kampanie zakończyły się dynamiką na poziomie 16-17% większej sprzedaży ubezpieczeń. Firma jednocześnie rozwija Centralny Rejestr Zgód – który będzie działał on-line, co przyspieszy rozpatrywanie niestandardowych umów ubezpieczeń. Przyspieszona ma być też ocena ryzyka poprzez utworzenie specjalnych zespołów pracowników firmy – system nazwano Underwriting24.

Rośnie kadra

Dodajmy, że do zarządu Concordii dołączył niedawno Grzegorz Kukla. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej (kierunek Matematyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki – PPT). Doświadczenie zawodowe w ostatnich latach zdobywał w spółkach Grupy Europa (TU Europa SA i TU na Życie Europa SA).

W Concordii odpowiada za Biura Ubezpieczeń Majątkowych, Komunikacyjnych, Odpowiedzialności Cywilnej i Ochrony Prawnej oraz Osobowych, a także za Biura Aktuarialne, Reasekuracji i Finansowo-Księgowe.


fot. Łuczak1 z 5
Grzegorz Kukla, nowy członek zarządu Concordia Ubezpieczenia.

Grzegorz Kukla, nowy członek zarządu Concordia Ubezpieczenia.

2 z 5
Jacek Smolarek, prezes zarządu Concordia Ubezpieczenia.

Jacek Smolarek, prezes zarządu Concordia Ubezpieczenia.

3 z 5
Jacek Bielaczyk, Michael Loesche, Grzegorz Kukla – członkowie zarządu Concordia Ubezpieczenia.

Jacek Bielaczyk, Michael Loesche, Grzegorz Kukla – członkowie zarządu Concordia Ubezpieczenia.

4 z 5
Gala sprzedażowa Concordia Ubezpieczenia.

Gala sprzedażowa Concordia Ubezpieczenia.

5 z 5
Gala sprzedażowa Concordia Ubezpieczenia.

Gala sprzedażowa Concordia Ubezpieczenia.

Picture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)