Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Coraz większy problem z grypą ptaków. Są kolejne ogniska choroby

Obrazek

Tej wiosny Inspekcja Weterynaryjna ma sporo pracy. Dopiero co wczoraj informowaliśmy o wysypie ognisk grypy ptaków, a już mamy kolejne doniesienia o wirusie wykrytym na Mazowszu. Łącznie do utylizacji trafi tym razem 100 tys. kur.

Bartłomiej Czekała31 marca 2021, 08:58
Jak informuje radio7.pl, ogniska grypy ptaków potwierdziły się w kurnikach w Zgliczynie, Pobodzym i Sadłowie w pow. żuromińskim i w Ratowie w pow. mławskim w woj. mazowieckim. O ile w pow. żuromińskim były już ostatnio odnotowane ogniska grypy ptaków, o tyle w pow. mławskim to pierwsze takie ognisko tej choroby. Na razie Główny Lekarz Weterynarii nie wydał jeszcze komunikatu w tej sprawie.

Jakby tego było mało, to obecnie w laboratorium w Puławach badane są próbki z kurnika w gminie Bieżuń, gdzie jest kolejne podejrzenie grypy ptaków.

Inspekcja Weterynaryjna rozpocznie dziś gazowanie i wywózkę kur w Ratowie, Sadłowie i Zgliczynie. Kończy się natomiast likwidacja stad w Swojęcinie, Wijewie i Chromakowie. Ponieważ skala tej choroby na terenie powiatów żuromińskiego jest duża sprawę monitorują także władze powiatowe, które zaangażowały się w akcję sprawnej likwidacji tych ognisk.

bcz

Źródło:radio7.pl

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy