Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Coraz większy problem z grypą ptaków. Są kolejne ogniska choroby

Obrazek

Tej wiosny Inspekcja Weterynaryjna ma sporo pracy. Dopiero co wczoraj informowaliśmy o wysypie ognisk grypy ptaków, a już mamy kolejne doniesienia o wirusie wykrytym na Mazowszu. Łącznie do utylizacji trafi tym razem 100 tys. kur.

Bartłomiej Czekała31 marca 2021, 08:58
Jak informuje radio7.pl, ogniska grypy ptaków potwierdziły się w kurnikach w Zgliczynie, Pobodzym i Sadłowie w pow. żuromińskim i w Ratowie w pow. mławskim w woj. mazowieckim. O ile w pow. żuromińskim były już ostatnio odnotowane ogniska grypy ptaków, o tyle w pow. mławskim to pierwsze takie ognisko tej choroby. Na razie Główny Lekarz Weterynarii nie wydał jeszcze komunikatu w tej sprawie.

Jakby tego było mało, to obecnie w laboratorium w Puławach badane są próbki z kurnika w gminie Bieżuń, gdzie jest kolejne podejrzenie grypy ptaków.

Inspekcja Weterynaryjna rozpocznie dziś gazowanie i wywózkę kur w Ratowie, Sadłowie i Zgliczynie. Kończy się natomiast likwidacja stad w Swojęcinie, Wijewie i Chromakowie. Ponieważ skala tej choroby na terenie powiatów żuromińskiego jest duża sprawę monitorują także władze powiatowe, które zaangażowały się w akcję sprawnej likwidacji tych ognisk.

bcz

Źródło:radio7.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)