Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Czego dotkną, zamieni się w złoto…

Obrazek

Podczas niedawnej gali 20-lecia Top Farms, prezes firmy, Tomasz Zdziebkowski, wręczył nagrody grupie studentów z Poznania, biorących udział w międzynarodowych zmaganiach Global Management Challenge.

dr Piotr Łuczak2 grudnia 2015, 11:00

Konkurs GMC (Global Management Challenge) to międzynarodowa symulacja biznesowa, realizowana co roku od kilku lat. Gracze rywalizują ze sobą, zarządzając wirtualną firmą. Zwycięży ta drużyna, która osiągnie najlepszy wynik inwestycyjny. Żeby go osiągnąć należy sprawnie i prawidłowo podjąć ponad 70 decyzji, związanych z ceną produktu, ilością zamówionego surowca, wynagradzania pracowników czy wypłaconej dywidendy. Zabawa – zabawą, ale jest o co walczyć, ponieważ finał światowy odbywa się w kwietniu 2016 r.  w Hong-Kongu, a główną nagrodą w polskich eliminacjach są studia podyplomowe na Akademii Koźmińskiego.

– Do gry może zgłosić się każdy. Wraz z koleżankami i kolegami zmontowaliśmy zespół, nazywając go „Hands of Midas”, na pamiątkę mitycznego króla Midasa, który czego dotknął, przemieniał w złoto – wyjaśnia Paweł Baniel, studiujący filozofię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wraz z nim na UAM studiują także: Piotr Karaś (biologia eksperymentalna), Magdalena Wojnarowska (ochrona środowiska), Natalia Stępczyńska (filozofia). Paweł Kubalewski natomiast studiuje logistykę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

W pierwszym etapie zespół musiał złożyć CV wszystkich członków grupy oraz pozyskać sponsora. Została nim Grupa Top Farms, co otworzyło młodym drogę do rywalizacji, nie tylko z drużynami studenckimi, ale i profesjonalistami. Na obecnym etapie konkursu bezpośrednimi przeciwnikami młodzieży z Poznania są specjaliści z grupy Tauron oraz PGE. pł

Fot. ŁuczakPicture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)