Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Czy prezes Kaczyński pomoże rolnikom pod Pyrzycami?

Obrazek

Przedstawiamy list otwarty rolników do Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, w sprawie nieprawidłowości w rozdysponowaniu ziemi z ZWRSP w Szczecinie.

dr Piotr Łuczak27 lipca 2016, 13:36

Wczoraj przedstawiliśmy Państwu filmową relację spod Pyrzyc, gdzie rolnicy kończą koszenie ozimin, zasianych na gruntach ZWRSP. Grunty te były dotychczas uprawiane przez spółki z kapitałem zagranicznym, które nie zwracały ziemi do ANR pomimo skończonych umów dzierżawy, ale zasiewały je ponownie. ANR OT Szczecin przedłużała im prawo korzystania z ziemi aż do kolejnych zbiorów. I tak co roku. Proceder zdenerwował rolników z okolic Pyrzyc, którzy na jesieni ub. roku najechali ok 800 ha w trzech lokalizacjach i obsiali je swoją oziminą. Teraz doczekali się żniw.

Wczoraj w filmie relacjonowaliśmy akcję żniwną na podpyrzyckich polach, dziś przedstawiamy list rolników do prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Zamieszczamy go poniżej. 

Fot. pis.org.pl

List rolników do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego:

Strona 1, strona 2, strona 3.

Polecamy artykuł „Pałą i paralizatorem w polskiego rolnika” – „top agrar Polska” 11/2015 oraz filmy.

 Picture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)